Trwa studniówkowe szaleństwo. A jak było dawniej? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Jacek Bombor

Trwa studniówkowe szaleństwo. A jak było dawniej? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Jacek Bombor

1 września 1967 roku rozpoczął działalność obecny Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu. Najpierw studniówki organizowano w domu kultury, a od 1981 r na sali gimnastycznej.

Pół wieku temu organizowano pierwszą studniówkę w naszym ekonomiku, a to dobry czas na wspominki. Bo to dziś ostatnia szkoła - prócz sąsiadującego jeszcze I LO - która tradycyjnie organizuje bal maturalny na sali gimnastycznej, a w jej przystrojenie angażuje się już kolejne pokolenie uczniów.

Ja bawiłem się na studniówce w roku 1996 - podczas dyżurów klasowych zmieniliśmy wówczas klasę w piękny, potężny statek. Ileż to było zabawy i radochy przy wycinankach, dmuchaniu setek balonów, zwijaniu kolorowych kokardek... ach, ożywają wspomnienia.

Szkoła, która rozpoczęła swoją działalność dydaktyczną 1 września 1967 roku początkowo organizowała studniówki w ówczesnym Domu Kultury „1 Maja“ (obecnie Wodzisławskie Centrum Kultury), gdyż nie posiadała sali sportowej.

- W styczniu 1981 roku po raz pierwszy studniówka odbyła się w nowo wybudowanej sali gimnastycznej i niezmiennie organizowana jest do dnia dzisiejszego. Mamy największą salę gimnastyczną w powiecie i jesteśmy w stanie błyskawicznie zamienić ją w salę balową, dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli. Przez lata wystrój sali zmieniał się, od ręcznie wykonanych dekoracji z różnymi motywami w stylu egipskim, morskim, westernowym po obecny, przypominający profesjonalną salę balową - mówi nam Maria Lach, dyrektor szkoły.

W tym roku studniówki odbywają się w piątek i sobotę 3 i 4 lutego Dwa dni zabawy podyktowane są dużą, 160-osobową grupą maturzystów. Zagrają didżeje, a co w menu? Będzie filet drobiowy nadziewany serem i szynką, kluski z sosem i surówki, kawa, ciasta, sałatki: grecka i gyros, bułka czosnkowa, nuggetsy i barszcz z krokietem). Poloneza czas zacząć ...

Jacek Bombor

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.