Dorota Niećko

Trzy nowe autobusy na lotnisko w Pyrzowicach od jesieni. Będzie taniej, ale pojedziemy dłużej

Lotnisko nocą z drona. Na parkingu przed terminalami i nieco dalej jest niemal 4 tys. miejsc Fot. fot. Katowice Airport/Robert Neumann Lotnisko nocą z drona. Na parkingu przed terminalami i nieco dalej jest niemal 4 tys. miejsc
Dorota Niećko

Do portu lotniczego, który obsługuje niemal 4 mln pasażerów rocznie , dojeżdżają tylko dwie linie autobusowe. Pociąg wciąż jest w fazie projektów. Po wakacjach będą też autobusy z Gliwic, Tychów czy Zabrza.

Autobusów na lotnisko będzie więcej, ale nie przed wakacjami, choć tak zapowiadano w styczniu. Wyjadą na trasy we wrześniu 2018. A to przecież latem z lotniska korzysta najwięcej ludzi. Trasy zaś będą trzy: z Katowic, Tychów i Gliwic, przez Sosnowiec, Zabrze, Bytom, Piekary. Cena biletu: 14 złotych. Będzie to jednocześnie bilet dobowy, na którym możemy jeździć po całej metropolii.

Obecnie na lotnisko w Pyrzowicach z Katowic jedzie jeden, specjalny autobus. Cena biletu: 27 zł. Kupuje się go u kierowcy. Autobus zatrzymuje się na podziemnym dworcu, naprzeciw Strefy Kultury w Katowicach i przy McDonaldzie w Sosnowcu, a do lotniska jedzie ok. 40 minut. Jest jeszcze „zwykły” autobus linii 85, który jedzie do portuz Bytomia przez Piekary i Dobieszowice. Ta trasa zajmuje mu godzinę, za to wystarczy bilet za 4,80 zł (4,40 na kartę ŚKUP i w aplikacjach). Jak przyznają urzędnicy metropolii, kursy z głównych miast do lotniska to wciąż „białe plamy” na komunikacyjnej mapie regionu. Po wakacjach specjalne linie będą trzy, ale najpierw trzeba ogłosić przetarg na operatora (obecnie na trasie jeździ PKM Katowice).

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Niećko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.