Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Katarzyna Pachelska

Trzy nowe hotele staną w Katowicach. Kultowy hotel Katowice zostanie zmodernizowany

Trzy nowe hotele staną w Katowicach. Kultowy hotel Katowice zostanie zmodernizowany
Katarzyna Pachelska

Choć śląskiemu rynkowi hotelarskiemu daleko do krakowskiego, warszawskiego czy choćby poznańskiego, to hotelarze wierzą w jego potencjał. Za dwa lata w centrum Katowic powstaną aż trzy nowe hotele. Kultowy hotel Katowice zyska za to nowego właściciela.

Katowice dobrze sobie radzą jako destynacja biznesowa. W hotelach w centrum aglomeracji często nocują biznesmeni, przedstawiciele firm na delegacjach, uczestnicy konferencji czy sympozjów. Od poniedziałku do piątku hotele mają spore obłożenie. W weekend - życie w nich zamiera, bo mało kto chce przyjeżdżać na Śląsk, by zwiedzać.

Potrzeba większej promocji Katowic i regionu jako miejsca turystycznego - grzmieli na 4 Design Days przedstawiciele hoteli.

Nie zraża to jednak inwestorów, którzy szykują się do budowy nowych obiektów w centrum miasta albo modernizacji już istniejących. I tak tuż przy Superjednostce i Rondzie im. Ziętka, pod adresem al. Korfantego 10, będzie czterogwiazdkowy hotel sieci PURO Hotels z 200 pokojami. Projektuje go pracownia Tomasza Koniora, a budowa, jak zapewnia Przemysław Wieczorek, członek zarządu PURO Hotels, ma się rozpocząć już w tym roku i potrwać dwa lata.

W przyszłym roku pierwszych gości ma przyjąć Mercure Katowice City Center przy ulicy Młyńskiej, tuż obok Urzędu Miasta. Obiektem będzie zarządzać Grupa Hotelowa Orbis. Będzie tu 268 pokoi.

Hotel, w nowym biurowcu, ma też funkcjonować w miejscu po hotelu Silesia przy ul. Skargi (stary obiekt będzie wyburzony).

Jedna z ikon stolicy województwa - trzy, i dwugwiazdkowy hotel Katowice przy al. Korfantego - zyska już w tym roku nowego właściciela. Będzie nim... Skarb Państwa.

Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju w Polskim Holdingu Hotelowym potwierdził, że jednym z hoteli, które zostaną włączone do państwowego, utworzonego zaledwie w tym miesiącu PHH będzie hotel Katowice.

- Chcemy zmodernizować ten hotel ,historycznie związany z miastem - mówi.

Hotel będzie działać jako obiekt sieciowy, a ponieważ PHH ma w portfelu hotele sieci m.in. Courtyard by Marriott, Hampton by Hilton, Moxy, Best Western, Golden Tulip, można się domyślać, że hotel Katowice przekształci się w jeden z nich, co być może spowoduje, że już nie będzie się nazywał Katowice.

Pozostało jeszcze 27% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Pachelska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.