Katarzyna Pachelska

Trzy nowe hotele staną w Katowicach. Kultowy hotel Katowice zostanie zmodernizowany

Trzy nowe hotele staną w Katowicach. Kultowy hotel Katowice zostanie zmodernizowany
Katarzyna Pachelska

Choć śląskiemu rynkowi hotelarskiemu daleko do krakowskiego, warszawskiego czy choćby poznańskiego, to hotelarze wierzą w jego potencjał. Za dwa lata w centrum Katowic powstaną aż trzy nowe hotele. Kultowy hotel Katowice zyska za to nowego właściciela.

Katowice dobrze sobie radzą jako destynacja biznesowa. W hotelach w centrum aglomeracji często nocują biznesmeni, przedstawiciele firm na delegacjach, uczestnicy konferencji czy sympozjów. Od poniedziałku do piątku hotele mają spore obłożenie. W weekend - życie w nich zamiera, bo mało kto chce przyjeżdżać na Śląsk, by zwiedzać.

Potrzeba większej promocji Katowic i regionu jako miejsca turystycznego - grzmieli na 4 Design Days przedstawiciele hoteli.

Nie zraża to jednak inwestorów, którzy szykują się do budowy nowych obiektów w centrum miasta albo modernizacji już istniejących. I tak tuż przy Superjednostce i Rondzie im. Ziętka, pod adresem al. Korfantego 10, będzie czterogwiazdkowy hotel sieci PURO Hotels z 200 pokojami. Projektuje go pracownia Tomasza Koniora, a budowa, jak zapewnia Przemysław Wieczorek, członek zarządu PURO Hotels, ma się rozpocząć już w tym roku i potrwać dwa lata.

W przyszłym roku pierwszych gości ma przyjąć Mercure Katowice City Center przy ulicy Młyńskiej, tuż obok Urzędu Miasta. Obiektem będzie zarządzać Grupa Hotelowa Orbis. Będzie tu 268 pokoi.

Hotel, w nowym biurowcu, ma też funkcjonować w miejscu po hotelu Silesia przy ul. Skargi (stary obiekt będzie wyburzony).

Jedna z ikon stolicy województwa - trzy, i dwugwiazdkowy hotel Katowice przy al. Korfantego - zyska już w tym roku nowego właściciela. Będzie nim... Skarb Państwa.

Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju w Polskim Holdingu Hotelowym potwierdził, że jednym z hoteli, które zostaną włączone do państwowego, utworzonego zaledwie w tym miesiącu PHH będzie hotel Katowice.

- Chcemy zmodernizować ten hotel ,historycznie związany z miastem - mówi.

Hotel będzie działać jako obiekt sieciowy, a ponieważ PHH ma w portfelu hotele sieci m.in. Courtyard by Marriott, Hampton by Hilton, Moxy, Best Western, Golden Tulip, można się domyślać, że hotel Katowice przekształci się w jeden z nich, co być może spowoduje, że już nie będzie się nazywał Katowice.

Pozostało jeszcze 27% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Pachelska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.