Tunel rowerowy w Rybniku miał być o połowę tańszy... Będzie kosztował 2,4 mln zł więcej

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Aleksander Król

Tunel rowerowy w Rybniku miał być o połowę tańszy... Będzie kosztował 2,4 mln zł więcej

Aleksander Król

Miasto Rybnik przeznaczy o 2,4 mln zł więcej na wykonanie tunelu rowerowego przy dworcu na Paruszowcu. Opozycja grzmi, że można było zbudować za to żłobek...

Centrum przesiadkowe Paruszowiec, czyli tzw. tunel dla rowerów w nasypie kolejowym pod dworcem PKP, parkingi i cała infrastruktura rowerowa miała kosztować 3,4 mln zł, ale wykonawca, który zgłosił się do przetargu chce niemal raz tyle. W tej sytuacji władze miasta postanowiły zwiększyć wydatki na tę inwestycję o 2,4 mln zł (w sumie ma to kosztować już prawie 6 mln zł). - To będzie najdroższy tunel w Polsce - grzmi Tadeusz Gruszka oraz rybniccy radni Samorządowego Ruchu Demokratycznego, którzy wskazują, że pieniądze można było wykorzystać np. na budowę przedszkola, walkę ze smogiem albo infrastrukturę rowerową, ale tam, gdzie jest ona naprawdę potrzebna.

- Te 6 mln zł można było przeznaczyć na dofinansowanie do wymiany kotłów na ekologiczne w 500 domach. Cóż nam po tunelu, jeśli może się okazać, że w zimie nie będzie go widać, bo zasłoni go smog - mówi Anna Gruszka, radna SRD, a Henryk Cebula wylicza dla porównania, że “przedszkole w Chwałęcicach” kosztowało 5,3 mln zł, a żłobek 6,6 mln. - Niech mieszkańcy zdecydują, czy wolą mieć przedszkole czy przecisk - mówi Cebula.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.