Turniej FIFA w Focus Park Rybnik. 96 osób grało w Focus Cup 2018! ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Biela
Tomasz Biela

Turniej FIFA w Focus Park Rybnik. 96 osób grało w Focus Cup 2018! ZDJĘCIA

Tomasz Biela

FIFA cieszy się dużą popularnością. Udowodnili to uczestnicy turnieju Focus Cup, którzy tłumnie przybyli w sobotę, 14 kwietnia, do galerii Focus Park. Gościem specjalnym był Robert „Lisek” Liszka – wicemistrz Polski w FIFA 14 i zwycięzca Ekstraklasa Cup 17.

Nie lada gratka czekała na wszystkich fanów piłki nożnej, którzy odwiedzili w sobotę, 14 kwietnia, galerię Focus Park. Gospodarz obiektu zorganizował turniej Focus Cup w FIFĘ 18, w którym główną nagrodą była konsola PlayStation 4.

Prócz organizatorów turnieju, imprezę prowadził Michał „Avahir” Kudliński – jeden z najlepszych komentatorów gry League of Legends w Polsce. Oprócz niego gościem specjalnym był Robert „Lisek” Liszka – wicemistrz Polski w FIFA 14 oraz zwycięzca Ekstraklasa Cup 17. Turniej sygnowany przez Lotto Ekstraklasę „Lisek” wygrał, grając w barwach Bruk-Betu Nieciecza razem z ówczesnym piłkarzem „Słoników” Bartłomiejem Smuczyńskim. Liszka prowadzi również kanał na YouTube Lisek HD, na którym transmituje swoje mecze w FIFIE.

W zmaganiach mogło brać udział maksymalnie 96 osób. Dwie porażki, eliminowały graczy, a finał toczył się do dwóch wygranych. Obszar, na którym zawodnicy walczyli w wirtualnych meczach składał się z dwóch stref: przeznaczonej dla uczestników, gdzie odbywały się turniejowe mecze. Drugą była strefa „free to play”, w której każda zapisana i niezapisana osoba mogła zagrać mecz.

Oprócz rywalizacji komputerowych graczy, organizatorzy zapewnili konkursy, w których można było wygrać atrakcyjne gadżety kibica. Wymagana była duża znajomość piłki nożnej oraz samej serii gier FIFA. Z kolei „Lisek” odpowiadał na pytania zebranych widzów. „Co zmieniłbyś w FIFA 18?”, „Kto jest lepszy Ronaldo, czy Messi”, „Jak ocenisz grę Włodzimierza Lubańskiego?” – takie pytania usłyszał youtuber. Ponadto każdy chętny mógł zmierzyć się w bezpośrednim starciu z „Liskiem”.

Nie dziwi więc, że rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zapisy rozpoczynały się dopiero o 10:00, a już na długo wcześniej przed stolikiem organizatora ustawiła się długa kolejka chętnych. Co ciekawe, nie było wśród nich żadnej dziewczyny.

- Stoimy tu już od 9 rano – powiedzieli Dawid i Łukasz, którzy byli pierwszymi osobami w kolejce. Jak się okazuje nie tylko rybniczanie słyszeli o organizowanym turnieju – My akurat przyjechaliśmy z Wodzisławia – dodali obydwaj uczestnicy rozgrywek.

Zarówno wiek, jak i doświadczenie w grze w FIFĘ różnicowało zawodników. Udział brali starzy wyjadacze oraz młodzi adepci – Przygodę z wirtualną piłką rozpoczynałem od FIFY 16 – powiedział nam 14-letni Dominik Hajduk. – Ja zacząłem od FIFY 17 – dodał jego rówieśnik Mateusz Bieniek.

Każdy z uczestników miał również swoje preferencje, co do wyboru drużyny i taktyki. – Jeśli chodzi o ulubione kluby to mogę wymienić Real Madryt i Górnik Zabrze. Poza tym preferuję ustawienie 4-3-3 – powiedział Mikołaj Walisiak z Boguszowic. - A moją ulubioną drużyną jest Bayern Monachium – mówił nam Mateusz Bieniek.

Uczestnicy turnieju zgodnie podkreślali, że granie w FIFĘ to przede wszystkim zabawa. Możliwość spędzenia miło czasu na imprezie ze znajomymi, ale również motywacja do prawdziwych treningów piłkarskich, bowiem to, czego nauczą się na ekranie, chcą przenosić na murawę, aby stawać się lepszymi piłkarzami.

A czy któryś z nich myśli o karierze takiej jak kariera Robert Liszka? – Mam dosyć duże doświadczenie. Gram na konsoli od FIFY 13. Myślałem nad rozpoczęciem kariery e-sportowca. Bardzo się cieszę, że mogę się spotkać dzisiaj z „Liskiem”, bo chciałem mu zadać parę pytań o to od czego mam zacząć – powiedział Mateusz Bieniek.
Kto wie? Może w przyszłości doczekamy się w Polsce światowej sławy graczy? Pewne jest jedno. Potencjału ludzkiego nie brakuje.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:TOP 100 osób z woj. śląskiego. Z tych postaci jesteśmy dumni ZDJĘCIAMieszkania M2 w woj. śląskich na sprzedaż. Sprawdźcie CENY + ZDJĘCIANiedziele handlowe i wolne od handlu SPRAWDŹ KALENDARZ 2018Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego AKTUALNE NAZWISKA I ZDJĘCIAStrzeż się tych miejsc. Tutaj stoją tirówki. Jest niebezpiecznie ZDJĘCIAKalendarz sportowy 2018: Piękne ciała nagich sportowców ZDJĘCIANajważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego. Zobaczcie PROGRAM TyDZień

Tomasz Biela

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.