Turysto! Koniec z ukrytymi kosztami w biurach podróży

Czytaj dalej
Fot. Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

Turysto! Koniec z ukrytymi kosztami w biurach podróży

Małgorzata Stempinska

Jeśli pojawią się dodatkowe koszty, o których nie zostaliśmy wcześniej poinformowani, poniesie je organizator. To jedna ze zmian, które 1 lipca wchodzą w życie.

Pani Katarzyna z Torunia pod koniec lipca leci z mężem i dwójką dzieci na tygodniowe wczasy do Turcji. - Mamy szczęście, że loty do Antalyi są z Bydgoszczy. To duża wygoda, a także oszczędność. W środę mąż wpłacił drugą, ostatnią, ratę za wyjazd. Mam nadzieję, że na miejscu wszystko będzie takie kolorowe jak w katalogu. Słyszałam w radio, że od lipca klienci biur podróży będą mieć więcej praw. W naszym przypadku jedyne z czego będziemy mogli skorzystać, to dłuższy termin na złożenie reklamacji. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby - mówi torunianka.

1 lipca wchodzą w życie znowelizowane przepisy dotyczące imprez turystycznych i usług powiązanych. Co dokładnie się zmieni? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.