Tutaj możemy razem powitać nowy rok w Wąbrzeźnie

Czytaj dalej
Fot. Anna Borowska
Alicja Kalinowska

Tutaj możemy razem powitać nowy rok w Wąbrzeźnie

Alicja Kalinowska

Organizatorom imprezy zależy na bezpieczeństwie uczestników.

W mieście ruszyły przygotowania do plenerowej zabawy sylwestrowej. Udział w niej planuje wielu wąbrzeźnian.

- Oczywiście, że wybieram się na plenerową imprezę! Zawsze jest dobra zabawa. To idealne miejsce, aby spotkać się ze znajomymi, złożyć sobie życzenia, wypić lampkę szampana... - mówi Piotr Nowiński, mieszkaniec Wąbrzeźna.

Na miejskiego sylwestra wybiera się również Anna: - To dobra alternatywa dla płatnych imprez. Cieszę się, że miasto organizuje miejskiego sylwestra - dodaje młoda kobieta.

Po raz pierwszy na zorganizowanej w plenerze zabawie sylwestrowej wąbrzeźnianie bawili się trzy lata temu.

- Impreza w naszym mieście przyjęła się. Udział w niej bierze sporo osób. Dlatego kontynuujemy tę inicjatywę - mówi Anna Borowska, rzeczniczka prasowa wąbrzeskiego ratusza.

Bawią się całe rodziny

Miejskie sylwestry w Wąbrzeźnie, jak do tej pory, były bezpiecznymi imprezami. Bawili się na nich mieszkańcy w każdym wieku. Także rodziny z kilkuletnimi dziećmi.

- Wszystkim zależy na dobrej i bezpiecznej zabawie. Jak do tej pory, nie odnotowaliśmy żadnych niebezpiecznych incydentów - mówi Krzysztof Grzybek, komendant straży miejskiej w Wąbrzeźnie.


Właśnie bezpieczeństwo jest priorytetem dla organizatorów plenerowego sylwestra. - Dopóki mieszkańcy Wąbrzeźna i goście będą bawili się w bezpieczny sposób, będziemy organizowali te imprezy - zapewnia Anna Borowska.

Usłyszymy muzykę latynoamerykańską

W tym roku do wspólnej zabawy zaprosi nas grupa Buenos Amigos, która zaśpiewa największe przeboje muzyki latynoamerykańskiej. Zespół powstał w 2001 roku. W swoim repertuarze ma utwory m.in. Gipsy Kings, Glorii Estefan, Vaya Con Dios, Jennifer Lopez, Los Lobos. Grupa od początku istnienia występuje w międzynarodowym składzie. Muzycy pochodzą z Haiti oraz z Polski.

Sylwestrowa impreza na placu Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 22.30. Poza tańcami będą - jak zawsze - konkursy, w których możemy zdobyć nagrody rzeczowe.

O północy życzenia i symboliczna lampka szampana oraz fajerwerki.

Po nich na scenę wejdzie zespół I&I i Thomas, wykonujący polską muzykę dance. Zakończenie imprezy planowane jest na g. 1.30.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.