Twaróg: Dziękujemy naszym Czytelnikom i Mikołajom

Czytaj dalej
Marek Twaróg

Twaróg: Dziękujemy naszym Czytelnikom i Mikołajom

Marek Twaróg

W piątek 13 stycznia w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu doszło do niezwykłego spotkania Czytelników „Dziennika Zachodniego” ze znanymi ludźmi świata nauki, kultury, polityki, zwieńczonego recitalem Katarzyny Skrzyneckiej. Tam właśnie odbył się 16. finał naszej zabawy „Wybierz sobie Mikołaja”. Chcemy serdecznie podziękować naszym Czytelnikom oraz wszystkim Mikołajom, którzy tak licznie przybyli do Zabrza, za udział w zabawie, dobre słowa i niesamowite prezenty, którymi obdarowali zwycięzców.

Finałowa gala Mikołajów wlała w nasze serca wielką radość, gdyż chcieli się z nami i z Czytelnikami DZ bawić naukowcy, artyści, ludzie kultury, samorządowcy a także politycy z obu stron politycznej barykady.

Było to spotkanie ciepłe, w śląskim anturażu Łaźni Łańcuszkowej, podczas którego padło wiele mądrych słów, spotkanie obce atmosferze znanej nam z relacji z warszawskiej sceny politycznej. Wszystko co działo się w Łaźni Łańcuszkowej bardzo kontrastowało z grudniowym wrzaskiem, a potem klinczem w Sejmie, codziennymi połajankami w mediach, gdzie nie ma już rywali, konkurentów, przeciwników - są wrogowie. Z jednej strony „puczyści”, z drugiej „autorytarna władza”. Nasz finał to doskonały dowód, że 300 kilometrów od Warszawy politycy różnych opcji generalnie potrafią ze sobą rozmawiać.

Można zaryzykować tezę, że to zasługa śląskich klimatów (zabrzańskiej Łaźni Łańcuszkowej). Zaproszeni politycy pokazali nie tylko Czytelnikom DZ, że gdy trzeba pobyć razem , to najważniejsze jest miejsce, skąd wyrastasz i gdzie masz wyborców, ich inicjatywy, ich interesy. Tu partyjne przepychanki z ogólnopolskiej sceny politycznej schodzą na dalszy plan. W Zabrzu nie było przekazów dnia, „zaorywania”, „ja panu nie przerywałem”, „przykrywania spraw”, „to pan kłamie”. Były normalne rozmowy z Czytelnikami, z kolegami z innych partii z Sejmu, Europarlamentu, samorządowcami i artystami.

Dla nas, organizatorów zabawy „Wybierz sobie Mikołaja” to wielki powód do dumy i dowód, że nie musimy być zakładnikami warszawskich podziałów.

Zespół DZ

TWITTER @MAREKTWAROG

Marek Twaróg

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.