Twierdza dla serwerów. Tylko odcisk palca otworzy te drzwi

Czytaj dalej
Fot. Fot. Grzegorz Olkowski
Grzegorz Kończewski

Twierdza dla serwerów. Tylko odcisk palca otworzy te drzwi

Grzegorz Kończewski

Nie ma takiej możliwości, by do serca budynku przedostał się nieproszony gość. To jedno z najlepiej strzeżonych i zabezpieczonych miejsc w Kujawsko-Pomorskiem i chyba w całym kraju. Exea Data Center ma co chronić, bo w swoich wnętrzach kryje serwery z bezcennymi danymi banków, firm różnych branż, urzędów, instytucji publicznych i setek tysięcy ich klientów. - Jesteśmy najnowocześniejszą serwerownią w Polsce - uważa Łukasz Ozimek, dyrektor operacyjny Exei, powołując się na opinię niezależnych ekspertów.

Budynek o powierzchni prawie pięciu tysięcy metrów kwadratowych na terenie Toruńskiego Parku Technologicznego rzeczywiście przypomina supernowoczesną twierdzę. Nie ma okien, otacza go wysokie ogrodzenie z drutem kolczastym na górze. Na każdym kroku widać kamery - w obraz na monitorach przez 24 godziny na dobę wpatrują się uzbrojeni strażnicy w każdej chwili gotowi do interwencji. Dodatkowo wokół serwerowni zainstalowano barierę podczerwieni, sygnalizującą, również nocą, najdrobniejszy nawet podejrzany ruch.

Bardzo wymagające procedury obowiązują także klientów i gości, którzy chcieliby wejść do środka, oraz pracowników. Ci ostatni wyposażeni są w indywidualne karty dostępu, uprawniające do wejścia jedynie do wydzielonych stref budynku. Do jego serca, a więc komór, w których znajdują się serwery, dostać się można jedynie po przejściu identyfikujących odciski palców czytników biometrycznych. Tutaj wejść może jedynie wąska grupa zarejestrowanych w systemie specjalistów.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Kończewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.