Twórca Pacha Poznań Dariusz M. podejrzany o wyłudzenie prawie 22 mln zł. Znamy szczegóły sprawy

Czytaj dalej
Fot. Pawel Miecznik
Łukasz Cieśla

Twórca Pacha Poznań Dariusz M. podejrzany o wyłudzenie prawie 22 mln zł. Znamy szczegóły sprawy

Łukasz Cieśla

Przedsiębiorca Dariusz M., który stał za otwarciem dyskoteki Pacha Poznań i chciał zabudować stok parku Cytadela, nie jest jedynym podejrzanym ws. wyłudzenia 21,8 mln z SK Bank Wołomin. Wcześniej policja zatrzymała trzech innych mężczyzn zamieszanych w wyłudzenie tych dwóch kredytów, w tym bliskiego współpracownika Dariusza M.

Dariusz M. został zatrzymany we wtorek w Poznaniu przez policyjne CBŚ. W środę poznański sąd aresztował go na 3 miesiące. Podstawą była możliwość matactwa, czyli wpływania na relacje innych osób oraz „uzasadniona obawa wymierzenia surowej kary”. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dariusz M. to były wojskowy, który potem zajął się działalnością finansową, m.in. doradztwem przy udzielaniu kredytów. Pochodzi z Goleniowa. Tamtejsza prokuratura prowadziła przeciwko niemu sprawy karne dotyczące przestępstw gospodarczych. W ostatnich latach był prawomocnie skazywany za różne przestępstwa. Nadal jednak działał, a kilka lat temu przeniósł się do Poznania.

Z czasem zyskał opinię człowieka, który unika podpisywania dokumentów, obstawia się różnymi osobami, które w jego imieniu kierują rozmaitymi spółkami. Doradzać mają mu prawnicy oraz specjaliści od podatków. W razie wpadki, Dariusz M. tłumaczył się, że nie wie, nie pamięta okoliczności jakiejś sprawy, nie zrobił niczego złego. Co ciekawe, mimo kolejnych poważnych spraw karnych i opinii oszusta, w Poznaniu zyskał zadziwiająca przychylność urzędników z ZKZL i Urzędu Miasta.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.