Tychy: miały się opiekować 2-letnim dzieckiem. Zostały pobite i brutalnie zgwałcone

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Arkadiusz Biernat

Tychy: miały się opiekować 2-letnim dzieckiem. Zostały pobite i brutalnie zgwałcone

Arkadiusz Biernat

Małżeństwo z Tychów zwabiało do mieszkania kobiety, które później były brutalnie gwałcone.

Wszystko zaczęło się w czerwcu, od nastolatki, która opiekowała się 2-letnim dzieckiem 26-letniego mężczyzny i 24-letniej kobiety w ich mieszkaniu na osiedlu M.

Pewnego dnia nastolatka została zgwałcona - wypuszczono ją do domu po kilku godzinach. Już nie wróciła do pracy u młodego małżeństwa, ale od razu też nie poszła na policję.

Kolejną ofiarą małżeństwa była 46-letnia kobieta.

- Poszkodowana przypadkowo znalazła się w mieszkaniu tego małżeństwa. Spotkali ją na ulicy i zaprosili, aby zaopiekowała się dzieckiem, bo „gdzieś mieli wyjść” - mówi prokurator Monika Stalmach-Ćwikowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Kobieta została poczęstowana alkoholem, ale - zdaniem śledczych - nie miało to większego wpływu na późniejsze zdarzenia. Kobieta została przez małżeństwo brutalnie zgwałcona. Jak ustalili śledczy, miała być bita, krępowana. Napastnicy jej grozili. Co więcej, w domu było obecne dziecko...

Poszkodowana poszła na policję. Zebrany materiał pozwolił na tymczasowe zatrzymanie małżeństwa. Wkrótce potem na policję zgłosiła się też rodzina nastolatki. Małżeństwo zostało tymczasowo aresztowane. 26-letniemu mężczyźnie i 24-letniej kobiecie grozi teraz 15 lat pozbawienia wolności.

Śledczy apelują, by osoby, które zostały potraktowane w podobny sposób, jak i osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, zgłosiły się do Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub skontaktowały się telefonicznie pod numerem telefonu (32) 325 62 35, 325 62 80 lub 325 62 55.

Arkadiusz Biernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.