Tychy: miały się opiekować 2-letnim dzieckiem. Zostały pobite i brutalnie zgwałcone

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Arkadiusz Biernat

Tychy: miały się opiekować 2-letnim dzieckiem. Zostały pobite i brutalnie zgwałcone

Arkadiusz Biernat

Małżeństwo z Tychów zwabiało do mieszkania kobiety, które później były brutalnie gwałcone.

Wszystko zaczęło się w czerwcu, od nastolatki, która opiekowała się 2-letnim dzieckiem 26-letniego mężczyzny i 24-letniej kobiety w ich mieszkaniu na osiedlu M.

Pewnego dnia nastolatka została zgwałcona - wypuszczono ją do domu po kilku godzinach. Już nie wróciła do pracy u młodego małżeństwa, ale od razu też nie poszła na policję.

Kolejną ofiarą małżeństwa była 46-letnia kobieta.

- Poszkodowana przypadkowo znalazła się w mieszkaniu tego małżeństwa. Spotkali ją na ulicy i zaprosili, aby zaopiekowała się dzieckiem, bo „gdzieś mieli wyjść” - mówi prokurator Monika Stalmach-Ćwikowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Kobieta została poczęstowana alkoholem, ale - zdaniem śledczych - nie miało to większego wpływu na późniejsze zdarzenia. Kobieta została przez małżeństwo brutalnie zgwałcona. Jak ustalili śledczy, miała być bita, krępowana. Napastnicy jej grozili. Co więcej, w domu było obecne dziecko...

Poszkodowana poszła na policję. Zebrany materiał pozwolił na tymczasowe zatrzymanie małżeństwa. Wkrótce potem na policję zgłosiła się też rodzina nastolatki. Małżeństwo zostało tymczasowo aresztowane. 26-letniemu mężczyźnie i 24-letniej kobiecie grozi teraz 15 lat pozbawienia wolności.

Śledczy apelują, by osoby, które zostały potraktowane w podobny sposób, jak i osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, zgłosiły się do Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub skontaktowały się telefonicznie pod numerem telefonu (32) 325 62 35, 325 62 80 lub 325 62 55.

Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.