Bartosz Wojsa

Tychy: Ostrzelał trolejbus w Tychach. Strzały padły też w Zabrzu?

Potencjalnego sprawcę ostrzelania trolejbusa w Tychach złapano w piątek, 9 lutego . 37-latek ma zostać wkrótce przesłuchany Fot. Jolanta Pierończyk Potencjalnego sprawcę ostrzelania trolejbusa w Tychach złapano w piątek, 9 lutego . 37-latek ma zostać wkrótce przesłuchany
Bartosz Wojsa

Policjanci zatrzymali w piątek 37-letniego mężczyznę podejrzanego o ostrzelanie 6 lutego trolejbusu w Tychach. W jego mieszkaniu znaleźli także broń pneumatyczną.

Dwa dni po tym zdarzeniu, 8 lutego, prawdopodobnie padły też strzały w kierunku autobusu w Zabrzu. Policjanci badają obie te sprawy.

Pierwsze informacje dotyczące ostrzelania trolejbusu w Tychach dotarły do redakcji DZ w dniu zdarzenia, we wtorek, 6 lutego. Na początku policjanci informowali jedynie o tym, że w trolejbusie zostały wybite szyby, nie potwierdzano doniesień o tym, że padły tam strzały. Mówiono o tym jedynie nieoficjalnie.

Policjanci potwierdzili to dopiero po dokładnym przejrzeniu kamer monitoringu. Przed trolejbusem doszło prawdopodobnie do sprzeczki dwóch mężczyzn.

- Jeden z nich miał wejść do środka pojazdu, z kolei drugi miał wyciągnąć przedmiot przypominający pistolet i strzelić w kierunku trolejbusu, w wyniku czego doszło do rozbicia trzech szyb - mówi st. asp. Barbara Kołodziejczyk z tyskiej komendy policji. Policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 37-letniego tyszanina w jego mieszkaniu. Znaleźli tam również broń pneumatyczną, z której mógł zostać wykonany strzał

W dalszej części:

 • Jaki zarzut usłyszy mężczyzna
 • Autobus jakiej linii ma uszkodzoną szybę
 • Kto w styczniu przyniósł na komendę wiatrówkę
Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.