Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was

Czytaj dalej
Marcin Zasada

Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was

Marcin Zasada

Paski TVP Info. Do spodni

Co zrobić z paskami TVP Info? Tak, tymi o puczach, zdradach, hańbach w telewizyjnych serwisach informacyjnych. To proste. Gdybym był producentem galanterii, sprzedawałbym paski TVP Info jako nadruki na paskach do spodni. „Szokujące zapowiedzi opozycyjnych bojówkarzy”, „Opozycja organizuje pucz przeciwko demokratycznie wybranej władzy” etc. Człowiek, który wymyśla te nagłówki, zdecydowanie zasługuje na coś więcej niż mem.

Fantastyczny pan Lis
Tomasz Lis mówi o dziennikarzach TVP „PiS jugend”. A jak ktoś się nie zgadza, to zdradza kłopoty ze wzrokiem. No ok, może. Ale Lis udzielający korepetycji z bezstronności to są żylaki i krosty na przyzwoitości. Zresztą, przypomina mi się dowcip o dwóch przygłuchych gołębiach kłócących się na jednej gałęzi: „Pocałuj mnie w tyłek!” - krzyczy jeden. „A ty mnie w tyłek!” - odpowiada drugi.

„W potylicę!” - radzi wPolityce

Jeszcze a propos pasków. Nigdy nie przestanie zadziwiać mnie gorliwość trybunów dobrej zmiany. Michał Karnowski pisze tak o protestach opozycji: „Państwo polskie staje w obliczu akcji o charakterze terrorystycznym. I musi adekwatnie odpowiedzieć tym, którzy to organizują i wspierają”. W filmie „Nieśmiertelny” była taka scena, jak sekundant pojedynkującego się hrabiego łaził za nim z pistoletem i kadził mu do ucha, gdy ten nie był w stanie ukatrupić przeciwnika: „W potylicę, panie. Niech pan mu pięknie strzeli w potylicę”. Tu różnica jest drobna, jedynie w pisowni: chodzi o wPolityce. Sens, intencje podobne.

Marcin Zasada
twitter: @ZasadaMarcin

Marcin Zasada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.