Tyle zarabia prezes [infografika]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Justyna Trawczyńska

Tyle zarabia prezes [infografika]

Justyna Trawczyńska

Sprawdziliśmy, ile zarobili prezesi miejskich spółek we Włocławku.

Do końca kwietnia pracownicy pełniący funkcje publiczne musieli złożyć oświadczenia majątkowe. Wiemy, ile zarabiają prezesi miejskich spółek.

Kilkanaście tysięcy złotych pensji prezesa spółki

W ubiegłym roku najwięcej pieniędzy wpłynęło na konto Jacka Kuźniewicza, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W 2015 roku zarobił ponad 165 tys. zł. Oznacza to, że miesięczne wynagrodzenie prezesa MPEC to ponad 13,5 tys. zł.

Nieco mniejsza kwota zasiliła konto Arkadiusza Nowodworskiego, prezesa Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Zarobił 153 tys. zł, czyli miesięcznie średnio niecałe 13 tys. złotych.

118 tysięcy złotych to suma zarobków Jacka Jabłońskiego, prezesa spółki „Baza”, który rozpoczął pracę 28 lutego ub. roku. Oznacza to, że jego średnie miesięczne wynagrodzenie to niespełna 12 tysięcy złotych.

Radosław Zacharek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, od 5 marca 2015 r., zarobił 117 tys. zł, czyli miesięcznie na jego konto trafiało niecałe 12 tys. zł.

Andrzej Stasiak prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego jest od 24 lutego 2015 r. Przez 10 miesięcy pracy na jego konto wpłynęło w sumie 108 tys. zł, czyli średnio miesięcznie niecałe 11 tys. złotych.

W ubiegłym roku najwięcej zarobił Jacek Kuźniewicz, prezes MPEC - w sumie 165 tys. zł

Najmniej w 2015 roku zarobił Waldemar Kuta, który prezesem „Saniko” jest od czerwca 2015 r. Za sześć miesięcy pracy otrzymał wynagrodzenie łącznie 82 tys. zł, co miesięcznie daje średnio 13,5 tys. zł. Wszystkie kwoty podawane w oświadczeniach majątkowych są kwotami brutto.

Miejskie spółki to nie jedyne źródło dochodów

Dla niektórych prezesów spółek komunalnych praca w miejskich przedsiębiorstwach to nie jedyne źródło dochodu. Dodatkowy przychód z diety radnego sejmiku zanotował Jacek Kuźniewicz. Waldemar Kuta pieniądze zarobił także w Kujawskiej Szkole Wyższej i za wynajem mieszkania. Na najmie zarabia także prezes MZOZ, Arkadiusz Nowodworski.


Create bar charts
Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.