Tym razem nie zachwyciły gwiazdy Ligi Mistrzów i nie rzuciły na kolana gwiazdy Capitolu

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum Expressu / materiały Teatru Muzycznego Capitol/Łukasz Giza
Ewa Czarnowska-Woźniak

Tym razem nie zachwyciły gwiazdy Ligi Mistrzów i nie rzuciły na kolana gwiazdy Capitolu

Ewa Czarnowska-Woźniak

Teatr Muzyczny Capitol z Wrocławia po raz kolejny przyjechał do nas na festiwal. Myślę, że o tej wizycie raczej wszyscy szybko zapomnimy.

„Dwa lata temu gościliśmy już na BFO z „Mistrzem i Małgorzatą”, spektakl Wojciecha Kościelniaka został doskonale przyjęty przez bydgoską publiczność i krytykę: grany przy nadkomplecie widzów, nazwany został wówczas jednym z największych artystycznych i frekwencyjnych sukcesów festiwalu” - można przeczytać na stronie wrocławskiego „Capitolu”. Święte słowa, to było świetne przedstawienie. O wykonaniu „Trzech muszkieterów” na jubileuszowym, XXV Bydgoskim Festiwalu Operowym nikt tego nie powie...

Pierwszy raz
w życiu opuściłam teatr w przerwie (w dużym towarzystwie). Pierwszy raz byłam świadkiem sytuacji, gdy aktorzy wykonują popisowe partie, a publiczność milczy. Sceniczne żarty kwituje brakiem reakcji lub miernymi brawkami. I nie może się doczekać końca przedstawienia... Co poszło nie tak? Historia muszkieterów Portosa, Atosa i Aramisa oraz dołączającego do ich kompanii młodego d’Artagnana jest świetnie znana.

Przecyztaj dalszą część recenzji

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Czarnowska-Woźniak

Jestem dziennikarką lokalną od ponad 30 lat. Jeszcze dłużej jestem zakochana w swoim rodzinnym mieście. Niezmiennie go ciekawa i coraz bardziej z niego dumna. Bydgoszcz i jej sprawy są głównym obszarem mojej zawodowej aktywności. Prywatnie lubię podróżować po Europie i czytać staromodne angielskie powieści.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.