Tysiąc chętnych do obrony terytorialnej

Czytaj dalej
Fot. Małgorzta Genca
Sławomir Sowa

Tysiąc chętnych do obrony terytorialnej

Sławomir Sowa

Jest już tysiąc chętnych do służby w brygadzie obrony terytorialnej, która w przyszłym roku powstanie w województwie łódzkim.

Przygotowania idą pełną parą. Jak się dowiedzieliśmy w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej, w przyszłym roku zostanie wyznaczony dowódca brygady i wtedy też formalnie rozpocznie się formowanie 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- W przyszłym roku ma powstać sztab brygady, a następnie część batalionu - zapowiada płk Jarosław Wasilewski, dowódca Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi, w którym w sobotę zorganizowano spotkanie poświęcone tzw. terytorialsom.

Gdzie będzie znajdować się dowództwo brygady obrony terytorialnej? Ile batalionów wejdzie w jej skład? Ilu żołnierzy będzie liczyć cała łódzka brygada? Opowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w zamkniętej części artykułu 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.