Tyski Lider Przedsiębiorczości: XVIII Gala w zameczku myśliwskim w Promnicach 22 czerwca 2018 RELACJA + ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała-Azarko
Jolanta Pierończyk

Tyski Lider Przedsiębiorczości: XVIII Gala w zameczku myśliwskim w Promnicach 22 czerwca 2018 RELACJA + ZDJĘCIA

Jolanta Pierończyk

XVIII Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości odbyła się w piątek 22 czerwca 2018 w zameczku myśliwskim w Promnicach. Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości to doroczna impreza Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach. Czas podsumowań i refleksji. Zobaczcie zdjęcia!

Gospodarka w Polsce rozwija się coraz lepiej od kilkunastu lat, ale kierunek zmian w otoczeniu spowoduje, że liczba pracujących już w 2020 roku zmniejszy się o 600 tys. osób, tj. nastąpi ich spadek o 3,6 proc. do 16,5 mln pracujących. Zmiany zaś technologiczne związane z automatyzacją oraz rozwojem sztucznej inteligencji tylko w ciągu najbliższych 10 lat mogą spowodować likwidację 7,3 mln miejsc pracy. Taki jest bowiem potencjał automatyzacji czynności obejmujący 49 proc. czasu pracy w Polsce - powiedział Zbigniew Gieleciak, prezes OIPH.

Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości to też okazja do przedstawienia osiągnięć wyróżniających się przedsiębiorstw i nagrodzenia ich.

Główną nagrodą jest statuetka Hermesa przyznawana w kategoriach: Firma, Produkt i Usługa. W tym roku wyróżnienie w kategorii Firma otrzymało Centrum Komputerowe Planeta Marcin Dejas.

Nagroda główna trafiła do Auto Partner S.A. W kategorii Produkt wyróżniono Piekarstwo Krzysztof i Wiesław Krzak s.c. za produkty piekarnicze wytwarzane wg tradycyjnych receptur.

Nagrodę główną otrzymała firma Haso S.C. Andrzej Paszek, Jerzy Macioszek za stację ładowania samochodów elektrycznych EVE.

W kategorii Usługa wyróżnienia otrzymała firma Stefa fitness Sp. z o.o. za profesjonalizm i kompleksową ofertę usług fitness.
Nagroda główna trafiła do SAN-EL Sp z o.o. za wysoką jakość oraz profesjonalizm realizowanych usług i inwestycji elektrycznych.

Było też wyróżnienie za debiut i ekspansję na rynku regionalnym. Otrzymały je Paulina Bełoniak Grupa Projektowa oraz Maszkieteria Aleksandry Boczoń.

Nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorca Roku otrzymał Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego lotniskiem w Pyrzowicach.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Robert Gałązka, do maja br. prezes i dyrektor generalny Nexteer Automotive Poland.

Od kilku lat wyróżnia się również wybitne osobistości województwa śląskiego. W tym roku uhonorowano Kazimierza Karolczaka, przewodniczącego zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Statuetkę w kategorii Promotor Przedsiębiorczości odebrała Daria Szczepańska, do 31 maja br. wiceprezydent Tychów, obecnie prezes Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, za efektywne i skutecznego budowanie współpracy samorządu terytorialnego z samorządem gospodarczym.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Uczniowie piszą, a nauczyciele płaczą HITY SZKOLNYCH KLASÓWEKTo są trujące rośliny. Nie trzymaj ich w domu ZOBACZ ZDJĘCIANiedziele handlowe i wolne od handlu SPRAWDŹ KALENDARZ 2018SZOK Siostry Godlewskie mają nowy klip na Mundial ZDJĘCIA + WIDEOStrzeż się tych miejsc. Tutaj stoją tirówki. Jest niebezpiecznie ZDJĘCIAKalendarz sportowy 2018: Piękne ciała nagich sportowców ZDJĘCIAKoncert Quebonafide w Częstochowie to szaleństwo ZDJĘCIA + WIDEONowe pytania na prawo jazdy 2018 SPRAWDŹ SIĘ W TEŚCIE 10 PYTAŃTOP10 najbardziej wkurzających zachowań plażowiczów ZDJĘCIAJolanta Pierończyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.