Tyski Lider Przedsiębiorczości: XVIII Gala w zameczku myśliwskim w Promnicach 22 czerwca 2018 RELACJA + ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała-Azarko
Jolanta Pierończyk

Tyski Lider Przedsiębiorczości: XVIII Gala w zameczku myśliwskim w Promnicach 22 czerwca 2018 RELACJA + ZDJĘCIA

Jolanta Pierończyk

XVIII Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości odbyła się w piątek 22 czerwca 2018 w zameczku myśliwskim w Promnicach. Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości to doroczna impreza Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach. Czas podsumowań i refleksji. Zobaczcie zdjęcia!

Gospodarka w Polsce rozwija się coraz lepiej od kilkunastu lat, ale kierunek zmian w otoczeniu spowoduje, że liczba pracujących już w 2020 roku zmniejszy się o 600 tys. osób, tj. nastąpi ich spadek o 3,6 proc. do 16,5 mln pracujących. Zmiany zaś technologiczne związane z automatyzacją oraz rozwojem sztucznej inteligencji tylko w ciągu najbliższych 10 lat mogą spowodować likwidację 7,3 mln miejsc pracy. Taki jest bowiem potencjał automatyzacji czynności obejmujący 49 proc. czasu pracy w Polsce - powiedział Zbigniew Gieleciak, prezes OIPH.

Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości to też okazja do przedstawienia osiągnięć wyróżniających się przedsiębiorstw i nagrodzenia ich.

Główną nagrodą jest statuetka Hermesa przyznawana w kategoriach: Firma, Produkt i Usługa. W tym roku wyróżnienie w kategorii Firma otrzymało Centrum Komputerowe Planeta Marcin Dejas.

Nagroda główna trafiła do Auto Partner S.A. W kategorii Produkt wyróżniono Piekarstwo Krzysztof i Wiesław Krzak s.c. za produkty piekarnicze wytwarzane wg tradycyjnych receptur.

Nagrodę główną otrzymała firma Haso S.C. Andrzej Paszek, Jerzy Macioszek za stację ładowania samochodów elektrycznych EVE.

W kategorii Usługa wyróżnienia otrzymała firma Stefa fitness Sp. z o.o. za profesjonalizm i kompleksową ofertę usług fitness.
Nagroda główna trafiła do SAN-EL Sp z o.o. za wysoką jakość oraz profesjonalizm realizowanych usług i inwestycji elektrycznych.

Było też wyróżnienie za debiut i ekspansję na rynku regionalnym. Otrzymały je Paulina Bełoniak Grupa Projektowa oraz Maszkieteria Aleksandry Boczoń.

Nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorca Roku otrzymał Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego lotniskiem w Pyrzowicach.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Robert Gałązka, do maja br. prezes i dyrektor generalny Nexteer Automotive Poland.

Od kilku lat wyróżnia się również wybitne osobistości województwa śląskiego. W tym roku uhonorowano Kazimierza Karolczaka, przewodniczącego zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Statuetkę w kategorii Promotor Przedsiębiorczości odebrała Daria Szczepańska, do 31 maja br. wiceprezydent Tychów, obecnie prezes Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, za efektywne i skutecznego budowanie współpracy samorządu terytorialnego z samorządem gospodarczym.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Uczniowie piszą, a nauczyciele płaczą HITY SZKOLNYCH KLASÓWEKTo są trujące rośliny. Nie trzymaj ich w domu ZOBACZ ZDJĘCIANiedziele handlowe i wolne od handlu SPRAWDŹ KALENDARZ 2018SZOK Siostry Godlewskie mają nowy klip na Mundial ZDJĘCIA + WIDEOStrzeż się tych miejsc. Tutaj stoją tirówki. Jest niebezpiecznie ZDJĘCIAKalendarz sportowy 2018: Piękne ciała nagich sportowców ZDJĘCIAKoncert Quebonafide w Częstochowie to szaleństwo ZDJĘCIA + WIDEONowe pytania na prawo jazdy 2018 SPRAWDŹ SIĘ W TEŚCIE 10 PYTAŃTOP10 najbardziej wkurzających zachowań plażowiczów ZDJĘCIAJolanta Pierończyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.