Uber czyni cuda

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Sławomir Sowa

Uber czyni cuda

Sławomir Sowa

Od redaktora:

Uber czyni cuda

Protest taksówkarzy nie zablokował Łodzi aż tak, jak się spodziewano. Pytanie, co osiągnęli, a raczej co osiągną taksówkarze. Zablokowanie konkurencji ze strony Ubera - bo przecież tak naprawdę o to tutaj chodzi - wchodzi w grę tylko na poziomie krajowym. Krok w tym kierunku został zrobiony, bo protesty odbyły się nie tylko w Łodzi, ale także w stolicy i kilku innych dużych miastach.

Taksówkarzom trudno się dziwić: bronią swoich miejsc pracy. Ale czy obronią? Jeden z polskich biznesmenów skrótem od dewizy Cena Czyni Cuda nazwał swoją sieć sklepów, bo cena czyni cuda, a Uber jest tańszy od taksówki. Jeśli nie zostaną wprowadzone jakieś odgórne obostrzenia, to świat transportu może się okazać za ciasny dla tradycyjnych taksówek.

Każdy ma lepsze lub gorsze doświadczenia z taksówkami, ale warto pamiętać, że dla kierowców tradycyjnych taksówek jest to ich podstawowe i często jedyne miejsce pracy, a nie pomysł na okazjonalne dorobienie.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.