Redakcja

Uchodźcy? Zanim zaczniemy dyskutować, porozmawiajmy z nimi

Uchodźcy? Zanim zaczniemy dyskutować, porozmawiajmy z nimi
Redakcja

Tak uchodźcy są już na Śląsku. Ale nic złego z tego powodu się nie wydarzyło. Zapraszamy do przeczytania reportażu, którego bohaterem jest Elie i jego rodzina. To uchodźcy z Syrii, chrześcijanie, którzy od lipca mieszkają w Chorzowie. A co ponadto? Sami zobaczcie.

Katowice znów są miastem neonów
Na elewacji gmachu NOSPR w Katowicach kilka dni temu pojawił się neon. Świetlny napis jest elegancki i prosty, idealnie pasuje do bryły budynku, a uzupełnia go również neonowe logo orkiestry. Neonów na instytucjach kultury, ale nie tylko, w stolicy aglomeracji stale przybywa. Czy wkrótce znów, jak przed laty, będzie można powiedzieć o Katowicach, że to miasto neonów?

Dronem w złodzieja
W Bielszowicach kradną węgiel ze składów. Robią to od dawna i nikogo się nie boją. PKP Cargo próbuje walczyć z problemem i kupuje drony, które mają wypatrywać złodziei na rampie kolejowej. Czy to rzeczywiście pomoże? Policjanci są raczej sceptyczni i mówią, że drony wiele nie pomogą. Mają podstawy, żeby tak twierdzić.

Interaktywny atlas ptaków
W Parku Śląskim w Chorzowie powstała ścieżka ornitologiczna. Składa się na nią 17 tablic edukacyjnych, w tym dwóch interaktywnych, przygotowanych dla dzieci. W sobotę 19 września zostały oficjalnie udostępnione. A my z tej okazji przygotowaliśmy interaktywny atlas ptaków.

Poznajcie małą żyrafę
W chorzowskim zoo rodzi się wiele zwierząt, ale są też gatunki, które od lat nie miały potomstwa - Jolanta Kopiec, dyrektor Chorzowskiego Ogrodu Zoologicznego opowiada nam o tych najbardziej spektakularnych narodzinach.

Strachy znad wody
Co straszyło nad rzeką? Topielce, utopki, rusałki, wiły, płaczki czy świetliki to tylko niektóre demony wodne, które straszyły nad rzekami, jeziorami i stawami. O ich nadzwyczajnych mocach mówiła Urszula Batko, podczas spotkania z cyklu "Wielka księga czarów i przesądów" w Muzeum Górnośląskim.

Kultowy Galop
W stolicy wśród młodych ludzi wciąż modny jest słynny „okrąglak” czyli knajpa Warszawa Powiśle, a w Katowicach rodzi się nowa moda. Na Galop.

Motyw śląski w tatuażu. Skąd ten trend?
Tatoo Konwent w Katowicach dobitnie pokazał jak popularne stają się motywy śląskie w tatuatorstwie. Skąd ten trend? Czy Można już mówić o wzornictwie regionalnym?

Zapraszamy
Redakcja Śląsk Plus

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.