Uczelnie będą współpracować

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Joanna Pluta

Uczelnie będą współpracować

Joanna Pluta

Dziś w południe w ratuszu przedstawiciele UKW, UTP i Collegium Medicum podpiszą umowę o współpracy na rzecz niepełnosprawnych.

Podpisanie umowy o współpracy to część obchodów tegorocznego Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Collegium Medicum UMK umowę podpiszą dziś o godz. 12 w urzędzie miasta. Celem umowy ma być ścisła współpraca na rzecz niepełnosprawnych studentów i doktorantów.

- Współpraca obejmować będzie realizację wspólnych projektów i przedsięwzięć, wymianę doświadczeń, pozyskiwanie środków zewnętrznych, wspieranie inicjatyw partnerów - informuje Agnieszka Kreńska, kierownik działu informacji i promocji UTP. - Działania bydgoskich uczelni będą się również skupiały na dostosowywaniu zajęć wychowania fizycznego, informatyki, języków obcych do potrzeb osób niepełnosprawnych, organizacji szkoleń, ułatwianiu korzystania z bibliotek uczelnianych, organizacji transportu między budynkami uczelni, pomocy psychologicznej i integracji studentów niepełnosprawnych ze środowiskiem akademickim.

Uczelnie będą współpracować
List od prezydenta w sprawie współpracy bydgoskich uczelni.
Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.