Łukasz Klimaniec

Uczestniczka konkursu oskarża jurora o seksism: "Masz piękne ciało, to wszystko co jest ci potrzebne żeby zrobić karierę"

Eliminacje miejskie do ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego miały miejsce w Domu Kultury Włókniarzy Fot. arc Eliminacje miejskie do ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego miały miejsce w Domu Kultury Włókniarzy
Łukasz Klimaniec

Jesteś piękna, masz piękne ciało. To chyba wszystko, co jest Ci potrzebne, żeby zrobić karierę – miała usłyszeć od jednego z jurorów uczestniczka eliminacji konkursu recytatorskiego. Sprawę nagłośniła na Facebooku. – Stałam się ofiarą seksizmu – uważa. Juror wydał oświadczenie.

O sprawie poinformowała Ola Burdzińska, bielska licealistka, uczestniczka miejskich eliminacji do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, jakie odbywały się w sobotę 9 marca 2019 w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej.

Po werdykcie, który okazał się dla niej negatywny, udała się na konsultacje z jurorami, by zweryfikować błędy swojego występu. Według jej relacji, jeden z jurorów, wieloletni aktor Bielskiego Teatru Lalek Banialuka, skierował wobec niej taki komentarz.

Jesteś piękna, masz piękne ciało, to chyba wszystko co jest ci potrzebne żeby zrobić karierę.

– „A to ty, wiesz co, muszę przyznać, że w ogóle cię nie słuchałem, jak weszłaś na scenę to tak się na ciebie zapatrzyłem, że zapomniałem słuchać, taka jesteś piękna. No i co ja mam ci powiedzieć? Jesteś piękna, masz piękne ciało, to chyba wszystko co jest ci potrzebne żeby zrobić karierę. No, to chyba wszystko co mogę powiedzieć, piękna dziewczynka jesteś, możesz popracować więcej nad dykcją” – zrelacjonowała jego wypowiedź w swoim facebookowym wpisie.

I dodała:
– Ten szowinistyczny komentarz, wypowiedziany nie odrywając wzroku od mojego biustu

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Ładna dziewczyna może się mężczyźnie podobać, ale żeby aż tak go wzięło, że nie mógł się opanować i sypał seksistowskimi "komplementami" ? Znalazłem jej zdjęcia i faktycznie muszę przyznać, że jest bardzo ładna, ale nie przesadzajmy - to tylko "warstwa zewnętrzna", a przecież nie od dzisiaj wiadomo, że w człowieku przede wszystkim liczy się wnętrze, w tym wypadku umiejętności i wyłącznie one mogą być oceniane. Oczywiście mężczyźni są wzrokowcami i trudno się dziwić, że najpierw oceniają to co widzą, później jednak w miarę poznawania zaczyna się dostrzegać to co jest w głowie. Wydaje mi się, że nie ma takiego faceta, który utrzymuje długo znajomość tylko dlatego, że dziewczyna jest śliczna, ale ma "pusto w głowie". Na krótką metę to mogłoby być fajne - popatrzeć sobie, poprzytulać, być może i pokazać, pochwalić się znajomym, ale na dłuższą metę to zaczyna męczyć, no chyba że to jest ten specyficzny typ mężczyzny, któremu zależy tylko i wyłącznie na wyglądzie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.