Łukasz Klimaniec

Uczestniczka konkursu oskarża jurora o seksism: "Masz piękne ciało, to wszystko co jest ci potrzebne żeby zrobić karierę"

Eliminacje miejskie do ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego miały miejsce w Domu Kultury Włókniarzy Fot. arc Eliminacje miejskie do ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego miały miejsce w Domu Kultury Włókniarzy
Łukasz Klimaniec

Jesteś piękna, masz piękne ciało. To chyba wszystko, co jest Ci potrzebne, żeby zrobić karierę – miała usłyszeć od jednego z jurorów uczestniczka eliminacji konkursu recytatorskiego. Sprawę nagłośniła na Facebooku. – Stałam się ofiarą seksizmu – uważa. Juror wydał oświadczenie.

O sprawie poinformowała Ola Burdzińska, bielska licealistka, uczestniczka miejskich eliminacji do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, jakie odbywały się w sobotę 9 marca 2019 w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej.

Po werdykcie, który okazał się dla niej negatywny, udała się na konsultacje z jurorami, by zweryfikować błędy swojego występu. Według jej relacji, jeden z jurorów, wieloletni aktor Bielskiego Teatru Lalek Banialuka, skierował wobec niej taki komentarz.

Jesteś piękna, masz piękne ciało, to chyba wszystko co jest ci potrzebne żeby zrobić karierę.

– „A to ty, wiesz co, muszę przyznać, że w ogóle cię nie słuchałem, jak weszłaś na scenę to tak się na ciebie zapatrzyłem, że zapomniałem słuchać, taka jesteś piękna. No i co ja mam ci powiedzieć? Jesteś piękna, masz piękne ciało, to chyba wszystko co jest ci potrzebne żeby zrobić karierę. No, to chyba wszystko co mogę powiedzieć, piękna dziewczynka jesteś, możesz popracować więcej nad dykcją” – zrelacjonowała jego wypowiedź w swoim facebookowym wpisie.

I dodała:
– Ten szowinistyczny komentarz, wypowiedziany nie odrywając wzroku od mojego biustu

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.