Marek Białowąs

Uczniowie i nauczyciele zaśpiewają dla Tymka

Marek Białowąs

Już w sobotę odbędzie się koncert charytatywny na rzecz chorego chłopca. Imprezę szykują uczniowie z Zespołu Szkół

To będzie już trzeci koncert charytatywny wolontariuszy z Zespołu Szkół w Sulechowie. Uczniowie i nauczyciele co roku zbierają pieniądze dla swoich podopiecznych. Pierwszą, która skorzystała z ich pomocy, była 11-letnia Nikola. Dziewczynka cierpiąca na porażenie mózgowe wymagała pełnej całodobowej opieki.

- Za pierwszym razem zebraliśmy blisko 5 tys. zł, za drugim prawie 8 tys. zł - mówi nauczycielka i zarazem opiekunka wolontariatu ,,Jesteśmy dla Ciebie’’ w Zespole Szkół. - Dzięki temu i przy pomocy Caritas udało się kupić Nikoli wózek, specjalistyczne łóżko i wysłać ją na turnusy rehabilitacyjne. Od tego roku postanowiliśmy pomóc też Tymkowi.
Przygotowania do koncertu szły już pełna parą, gdy uczniowie dowiedzieli się, że Nikola zmarła. Pieniądze, które uzbierają w czasie sobotniej imprezy, przekazane zostaną więc w całości na operację 6-miesięcznego chłopca cierpiącego na chorobę Krabbego. To rzadka, genetyczna choroba, w Polsce praktycznie nieleczona.

- Koncert ten będzie też dedykowany Nikoli, której zdjęcie za zgodą jej mamy umieściliśmy na plakacie, informującym o tym wydarzeniu - powiedziała Sara, gimnazjalistka.

Nauczyciele i uczniowie przygotowali na sobotę, 10 grudnia, nie lada atrakcje. Wszystko robią własnymi siłami. Wystąpi m.in. zespół złożony z nauczycieli LechBen&Company oraz sami uczniowie.

- Ja zaśpiewam coś z repertuaru Edyty Górniak - mówi Agata, uczennica z 2 A. - Ale w obsługę imprezy zaangażowani są wszyscy. Potrzebni jesteśmy przy loterii fantowej, na stoisku z ciastkami, które będziemy sprzedawać czy na kiermaszu ozdób świątecznych.

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Bilety, w cenie 5 zł będą sprzedawane przy wejściu. W przerwie imprezy odbędzie się licytacja fantów, do kupienia będą m.in gogle żużlowca Piotra Protasiewicza, piłka nożna z autografami piłkarzy reprezentacji czy rękawice bokserskie z autografem mistrza Pawła Kołodzieja. a ą

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.