Uczniowie mogą zapomnieć o szkole na całe dwa tygodnie. Zimowe ferie czas zacząć!

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Uczniowie mogą zapomnieć o szkole na całe dwa tygodnie. Zimowe ferie czas zacząć!

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Nie przeszkadza im mało zimowa aura. Grunt, że przed nimi dwa tygodnie wielkiej laby. Uczniowie z Kujawsko-Pomorskiego rozpoczęli w piątek po południu zimowe ferie.

- W pierwszym tygodniu ferii będę chodzić na półkolonie, a w drugim będę u babci - mówi Tomek z Bydgoszczy. - Najbardziej cieszę się z tego, że nie będzie trzeba odrabiać lekcji.

Popularne półkolonie

Tomek, tak jak większość dzieci w regionie, spędzi zimowe ferie w swoim mieście.

- Obecnie mamy zgłoszonych 320 turnusów zimowego wypoczynku dla 11,5 tysiąca uczestników - mówi Andrzej Czopek, koordynator wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. - Z tej liczby 219 to półkolonie dla 8 tysięcy dzieci.

Na ferie wyjedzie część dzieci. - Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, to mamy zgłoszonych w sumie 17 turnusów: sześć w Hiszpanii, trzy we Włoszech po dwa w Austrii i na Słowacji oraz po jednym w Czechach, Wielkiej Brytanii, Szwecji i w Niemczech.

Dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego będą wypoczywać głównie na obozach i zimowiskach w Małopolsce. Najbardziej oblegany jest powiat tatrzański. Do najpopularniejszych miejscowości należą: Poronin (17 turnusów), Zakopane (14), Biały Dunajec (9) i Murzasichle (7). Na drugim miejscu pod względem popularności są zimowiska na Dolnym Śląsku (16 turnusów), m.in. w Szklarskiej Porębie i Karpaczu.

Samorządy w regionie zadbały o to, aby podczas dzieci mogły za darmo korzystać z bazy sportowej. O szczegółach czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.