Uczniowie wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Byle bezpiecznie

Czytaj dalej
Fot. fot. michał pawlik
Bartosz Wojsa

Uczniowie wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Byle bezpiecznie

Bartosz Wojsa

Przed nami ostatni tydzień wycieczek szkolnych przed wakacjami, a to oznacza, że rodzice i nauczyciele stają przed trudnym wyborem przewoźnika, który autokarem zabierze dzieci w podróż. Radość maluchów z wycieczki to ważna sprawa, ale przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo

Wycieczka szkolna zawsze jest dużym przeżyciem dla dziecka. Zazwyczaj pozytywnym, ale warto zadbać o to, by takim pozostało. Dobra zabawa i radość malucha to jedno, lecz przede wszystkim powinno liczyć się bezpieczeństwo. Istotne jest więc, by przemyśleć wybór przewoźnika, który zabierze nasze pociechy w długą podróż. Na co należy zwrócić uwagę? Mamy kilka porad.

Dobry stan techniczny pojazdu. To podstawa każdej wycieczki - nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie i wybierać najtańszego przewoźnika. Trzeba za to zwracać uwagę na stan siedzeń, samego pojazdu i tego, czy posiada on aktualne przeglądy.

- Jeśli rodzice lub nauczyciele mają wątpliwości w tej kwestii, zawsze mogą - najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem - powiadomić jednostkę policji w swoim mieście i poprosić o kontrolę w dniu wycieczki - mówi Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Taka kontrola przeprowadzana jest całkowicie bezpłatnie i może o nią poprosić każdy rodzic czy opiekun dziecka. Przy okazji policjanci sprawdzają zazwyczaj również stan trzeźwości kierowcy.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.