Udało się! Pisaliśmy o startych pasach na zielonogórskim rondzie przy ul. Wrocławskiej. Są zmiany. Wykonano już nowe, trwalsze oznaczenia

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Udało się! Pisaliśmy o startych pasach na zielonogórskim rondzie przy ul. Wrocławskiej. Są zmiany. Wykonano już nowe, trwalsze oznaczenia

Natalia Dyjas-Szatkowska

Na początku marca nasz Czytelnik, pan Zbigniew, poprosił nas o interwencję w sprawie startych pasów na rondzie przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze. Inwestor dał słowo, że niebawem pojawi się nowe oznakowanie. I słowa dotrzymał.

O sprawie startych oznaczeń pisaliśmy na początku marca tego roku.

Problem z oznaczeniem: Zielona Góra. Mieszkańcy zwracają uwagę, że pasy na rondzie u zbiegu ulic Wrocławskiej i Sienkiewicza już się starły. Co na to inwestor?

[sonda]5917[/sonda]

O interwencję poprosił nas mieszkaniec Zielonej Góry, pan Zbigniew. Zauważył, że już parę miesięcy po otwarciu ronda u zbiegu ulic Wrocławskiej i Sienkiewicza, oznaczenia się starły.

- O ile z zebrą jeszcze nie jest najgorzej, bo są wysepki i znaki, o tyle z pasami jest większy kłopot - mówił. - Niektórzy nie wiedzą jak jechać. Czasem bywa naprawdę groźnie, kiedy jakiś kierowca nagle zmienia pas, bo myśli, że te nie są wyznaczone. Czy musi dojść do tragedii, żeby wreszcie coś się tutaj zmieniło? - denerwuje się zielonogórzanin.

Już wcześniej inni mieszkańcy zwracali nam też uwagę, że po remoncie nie zlikwidowano tymczasowych pasów nieco bliżej galerii handlowej. Zdarzało się, że wchodzili na nie nieświadomi mieszkańcami, stwarzając przez to realne zagrożenie w ruchu!

Poprosiliśmy o interwencję inwestora

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z firmą, która była odpowiedzialna za inwestycję.

- Ostatnie prace wykończeniowe na rondzie były wykonywane w czasie, gdy panowały nieodpowiednie dla wykonania oznakowania dróg warunki atmosferyczne: wysoka wilgoć i niska temperatura - wyjaśniała nam Agnieszka Jurkiewicz, dyrektor marketingu i komunikacji grupy P.A. NOVA SA. - Aby rondo mogło zostać oddane do użytku, wykonano oznakowanie w technologii cienkowarstwowej, które jest traktowane jako tymczasowe.

By mogło dojść do zmian, potrzeba było lepszych warunków atmosferycznych.

- Aby wykonać docelowe oznakowanie ronda - wyjaśniała Agnieszka Jurkiewicz. - Zostanie ono wykonane w technologii grubowarstwowej, co zapewni doskonałą widoczność oznakowania i jego wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne.

Na rondzie pojawiły się już nowe oznaczenia

Rzeczywiście, zrobiło się trochę cieplej, przez parę dni nie padał też deszcz, na rondzie pojawiły się więc oznaczenia. Wreszcie wyraźnie oddzielone są od siebie pasy, nie zabrakło innych znaków poziomych. Zlikwidowano też definitywnie tymczasowe przejście dla pieszych.

- Już widziałem, że pomalowali pasy koło galerii przy Wrocławskiej - napisał do nas Czytelnik, pan Zbigniew. - Gratuluję skutecznej dziennikarskiej działalności w tym temacie.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.