Piotr Jach

Ul. Sienkiewicza do zamknięcia

Ul. Sienkiewicza  do zamknięcia
Piotr Jach

Szykują się poważne zmiany w organizacji ruchu na ul. Sienkiewicza, która od piątku (4 sierpnia) zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na odcinku między ulicami Abramowskiego i Brzeźną.

Właśnie rozpoczyna się tam kolejny etap prac związanych z wymianą wodociągu na ul. Sienkiewicza, które przesuwają się na południe.

Łódzka Spółka Infrastrukturalna, inwestor prac prowadzonych na ul. Sienkiewicza, zakończyła wymianę rurociągu wodnego między ul. Żwirki a ul. Abramowskiego. Roboty modernizacyjne przenoszą się na kolejny odcinek ul. Sienkiewicza i będą prowadzone w otwartym wykopie. Wymaga to zamknięcia jezdni między ul. Abramowskiego i Brzeźną na czas 3 do 4 tygodni.

Zmieni się również organizacja ruchu na przyległych odcinkach ul. Sienkiewicza. Dzięki przemieszczeniu frontu robót kierowcy znów będą mogli korzystać na tej ulicy z przejazdu w dwóch kierunkach na odcinku od ul. Żwirki do Abramowskiego . Dwukierunkowy ruch przywrócony zostanie także między ul. Brzeźną, a Tymienieckiego. Ul. Abramowskiego pozostanie jednokierunkowa do ul. Sienkiewicza, nie zmieni się również organizacja ruchu na ul. Tymienieckiego, tak więc między ul. Sienkiewicza, a ul. Kilińskiego można będzie pojechać tylko w jednym kierunku - w stronę ul. Kilińskiego.

Już od wczoraj, w związku z pracami planowanymi na ul. Sienkiewicza, zmieniły się natomiast trasy autobusów MPK linii 55, 57 i 77. Do czasu zakończenie robót na odcinku między ul. Abramowskiego a Brzeźną będą one kierowane na objazdy ulicami: Wigury, Żwirki i al. Kościuszki. MPK utworzyło dla pasażerów dodatkowy przystanek na ul. Wigury, przed skrzyżowaniem z ul. Piotrkowską.

Przesunięcie frontu robót na ul. Sienkiewicza powinno w znaczny sposób ułatwić dostęp pacjentom do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. Wcześniej prace toczyły się właściwie przed jej drzwiami.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.