Ul. Traugutta zostanie wyprostowana

Czytaj dalej
Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Ul. Traugutta zostanie wyprostowana

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Kompleksowa przebudowa czeka fragment ul. Traugutta między ul. Sienkiewicza a ul. KilińskiegoPrace rozpoczną się wiosną przyszłego roku i potrwają do końca 2018 r.

Mający niespełna 250 m długości odcinek ul. Traugutta między ul. Sienkiewicza a ul. Kilińskiego zostanie wyremontowany w ramach planowanej rewitalizacji kwartału położonego między ulicami: Kilińskiego, Piotrkowską, Narutowicza i Tuwima. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił właśnie przetarg na przebudowę tego fragmentu, jak również budowę wewnątrz wspomnianego kwartału nowej ulicy, łączącej ul. Traugutta z ul. Tuwima, od której będą odchodzić dwie uliczki - do ul. Sienkiewicza i ul. Kilińskiego. Inwestycja będzie kosztowała w sumie około 14 mln zł i zostanie wykonana do końca przyszłego roku.

Obecnie ul. Traugutta jest poprowadzona przy Łódzkim Domu Kultury łukiem. W ramach przebudowy zostanie wyprostowana i poprowadzona w istniejącym od strony ul. Kilińskiego szpalerze drzew. Taka przebudowa umożliwi urządzenie przed głównym wejściem do ŁDK nowego placu. Nastąpi to jednak dopiero po zakończeniu budowy tunelu średnicowego, który połączy dworzec Łódź Fabryczna z Łodzią Kaliską.

Podczas prac na ul. Traugutta zostanie wymieniona jej nawierzchnia, jak również oświetlenie. Biegnące pod ziemią sieci zostaną uporządkowane. Pojawią się też miejsca postojowe, monitoring i elementy małej architektury (np. ławki). Przebudowane zostaną poza tym skrzyżowania tej ulicy z ul. Sienkiewicza i ul. Kilińskiego.

Jeśli chodzi o wspomnianą nową ulicę, która połączy ul. Traugutta z ul. Tuwima, to jej wlot znajdzie się między wieżowcami przy ul. Traugutta 21/23 i 25, a wylot przy ul. Tuwima 28. Dwie kolejne uliczki połączą nową ulicę z ul. Sienkiewicza i Kilińskiego. Skrzyżowanie z ul. Sienkiewicza znajdzie się przy siedzibie komisariatu policji pod numerem 28/30, natomiast skrzyżowanie z ul. Kilińskiego - na wysokości obecnej siedziby straży miejskiej pod numerem 81.

Na ul. Traugutta i na nowych ulicach zostanie posadzonych w sumie 76 nowych drzew o wysokości prawie 7 metrów.

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.