Ulicy Ciepłej w Bydgoszczy przed TIR-ami podobno chroni... znak

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Wojciech Mąka

Ulicy Ciepłej w Bydgoszczy przed TIR-ami podobno chroni... znak

Wojciech Mąka

Zdaniem naszych Czytelników, ul. Ciepła na Miedzyniu nie dość, że zaniedbana, to jeszcze demolowana przez ciężarówki. Pisma do Urzędu Miasta Bydgoszczy.

- Od urodzenia jestem mieszkańcem ul. Ciepłej, która znajduje się przy głównym węźle komunikacyjnym w Bydgoszczy - opisuje sytuację nasz Czytelnik.

Dodajmy, że to ta ulica, która przed wiaduktem nad ulica Nakielską, na wysokości pętli tramwajowej, tyle tylko, że po drugiej stronie głównej arterii.

- Od lat ulica Ciepła znajduje się w opłakanym stanie - mówi mieszkaniec.

Idą pisma do ratusza

Kontynuuje: - Powód to rozjeżdżone pobocza i masa dziur po kołach ciężarówek, których kierowcy zwyczajnie objeżdżają przez ul. Ciepłą pobliski wiadukt, bo jest on dla ciężkich samochodów po prostu zbyt niski.

Czytelnik twierdzi, że próbował interweniować. - Od długiego czasu wysyłam do Urzędu Miasta listy z prośbami o wyremontowanie tej ulicy oraz położenie na niej asfaltu lub kostki, ale do dnia dzisiejszego nikt się jednak tą sprawą nie zainteresował - podkreśla.

Dziura na dziurze

Pojechaliśmy na miejsce. Nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Na asfalcie dziura na dziurze, a na poboczach, na piasku, ślady po szerokich oponach ciężkich aut.

Mieszkańcy narzekają, na uciążliwości i niebezpieczeństwo, bo ulica jest bardzo wąska... - Proszę mi tu poszukać normalny kawałek chodnika dla pieszych - słyszymy.

Bez przebudowy do 2022

Z pytaniami mieszkańców udaliśmy się do Urzędu Miasta. Stamtąd odesłano nas do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

- Ulica Ciepła jest ulicą publiczną, kategorii gminnej, jest zatem objęta ciągłym nadzorem i utrzymaniem ZDMiKP - przypomina Jacek Witkowski, szef drogowców. - W razie konieczności stwierdzonej przez naszych inspektorów lub po zgłoszeniach mieszkańców, wykonywane są remonty cząstkowe, czyli „punktowe naprawianie pojedynczych ubytków.

Perspektyw na szybką naprawę ulicy raczej trudno szukać. - Ulica ta jest objęta analizą w ramach programu utwardzania dróg gruntowych, ale zajmuje 67 pozycję w rankingu, czyli w edycji programu na lata 2019 - 2022 nie będzie realizowana - słyszymy od drogowców. - Program będzie kontynuowany w kolejnych latach, trudno jednak określić, czy np. nie zostaną zmienione przez radnych kryteria wyłaniające ulice do budowy.

Tam, gdzie stoi znak

Innej organizacji ruchu też nie będzie bo jest... niepotrzebna. - Organizacja ruchu uniemożliwia wjazd pojazdów ciężarowych - uważa dyrektor. - Na wlocie od ul. Nakielskiej ustawione jest ograniczenie tonażowe do 2,5t, które nie dotyczy ruchu do obiektów docelowych przy ul. Ciepłej.

Wojciech Mąka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.