UMK szuka chętnych do przebudowy budynku

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
(acb)

UMK szuka chętnych do przebudowy budynku

(acb)

Uniwersytet Mikołaja Kopernika ogłosił kolejny przetarg na modernizację budynku starej biologii. Tym razem w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Spółka Demiurg z Poznania, która z powodzeniem wykonywała wiele projektów, także przebudowy budynków publicznych w całej Polsce, nie jest już wykonawcą projektu odnowy budynku starej biologii. W grudniu UMK zerwał z nią umowę z powodu „rażących błędów po stronie wykonawcy”, zarzucając brak zaangażowania w realizację dokumentacji oraz brak profesjonalizmu, liczne wady oraz błędy w samym projekcie.

Poznańska firma w swoim stanowisku zarzuciła uczelni przede wszystkim niedoszacowanie inwestycji - w dużym skrócie: twierdzi, że za 29 mln zł UMK chce przeprowadzić remont, którego koszty są co najmniej 10 mln wyższe oraz wytyka m.in. brak zaangażowania działu technicznego w proces projektowy. Strony zapowiedziały konfrontację w sądzie.

UMK czasu nie traci, ogłosił nowy przetarg. Modernizacja budynku biologii B i C ma być kompletna. Wymienione mają być wszystkie instalacje, ściany, podłogi, sufity, budynek będzie miał klimatyzację, a naukowcy w laboratoriach nowe stanowiska do pracy.

- Zasadniczo zakres przebudowy się nie zmienił - informuje Ewa Walusiak-Bednarek z biura prasowego UMK.

Do 4 lutego uczelnia szuka chętnych, w budżecie na tę inwestycję ma 29 mln złotych. Od momentu podpisania umowy firma będzie mieć 2,5 roku na realizację zadania.

Budynek starej biologii przy ul. Lwowskiej 1, to jeden z ostatnich w kompleksie UMK, który od momentu powstania na przełomie lat 60. i 70 XX wieku nie przechodził gruntownego remontu. Kilka lat temu część pomieszczeń przeszła lifting, który sfinansował samorząd województwa, przekazując na ten cel 1,5 mln zł.

Budynek do tej pory zajmowali geografowie, biolodzy i pedagodzy.

Autor: (acb)

(acb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.