Oprac. (AB)

Unia daje kasę, Inowrocław dobrze ją wykorzystuje

Dzięki dotacji z  RPO powstała także nowa część Parku Solankowego. Fot. ZP Dzięki dotacji z RPO powstała także nowa część Parku Solankowego.
Oprac. (AB)

W latach 2007-2013 Inowrocław otrzymał aż 80 mln zł z funduszy unijnych na różne inwestycje. Dzięki funduszom europejskim Inowrocław nie tylko wypiękniał.

Ministerstwo Finansów przedstawiło dane, z których wynika, że - o czym już informowaliśmy - województwo kujawsko-pomorskie najefektywniej w kraju wykorzystało pieniądze z Unii Europejskiej w latach 2007-2013. Swój znaczący wkład w to osiągnięcie ma również Inowrocław, gdzie we wspomnianym okresie zrealizowano wiele przedsięwzięć współfinansowanych przez Unię w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prezydent naszego miasta Ryszard Brejza otrzymał za to podziękowanie od marszałka województwa Piotra Całbeckiego.

W latach 2007-2013 w ramach inwestycji prowadzonych w oparciu o fundusze pozyskane z Unii Europejskiej w Inowrocławiu zmodernizowano centrum miasta, strefę uzdrowiskową, przebudowano stadion miejski, powstał Inowrocławski Obszar Gospodarczy, zbudowano dwa boiska sportowe oraz wiele kilometrów nowych dróg, w tym łącznik ulicy Metalowców z Toruńską. Termomodernizacji poddano 19 budynków publicznych placówek i szkół, zakupiono nowoczesne hybrydowe autobusy miejskie.

Inowrocław przypominał niekiedy wielki plac budowy. Ale wszyscy widzimy, że było warto.

- Miasto wypiękniało, wiele miejsc i budynków zyskało nowy blask. Wszyscy cieszymy się z możliwości oglądania meczów na pięknym stadionie, chodzenia na imprezy do odnowionego Teatru Miejskiego czy jeżdżenia nowymi ulicami - zauważa Ryszard Brejza. - Budując mieszkania chronione i Środowiskowy Dom Samopomocy zadbaliśmy także o ludzi chorych i samotnych, a niejednokrotnie nawet odrzuconych przez rodziny - podkreśla prezydent.

Wspomniane inwestycje warte były łącznie 141 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło aż 80 mln zł. 11 mln zł stanowiło dofinansowanie z innych źródeł oraz odzyskany VAT. Wkład miasta wyniósł 50 mln zł.

Oprac. (AB)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.