Uniwersytet Medyczny trzyma kciuki za ojca Rydzyka

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Uniwersytet Medyczny trzyma kciuki za ojca Rydzyka

Sławomir Bobbe

Posłowie po raz kolejny lekceważą zdanie 160 tysięcy wyborców, którzy chcą Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Obywatelski projekt ustawy o utworzeniu UM tylko na chwilę opuścił sejmową zamrażarkę.

Przypomnijmy, wczoraj miały zebrać się dwie połączone sejmowe komisje - Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży z Komisją Zdrowia. Tematem spotkania miał być obywatelski projekt ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Miał - bo posiedzenie odwołano i nie wiadomo czy zostanie zwołane kolejne.

Od ponad 2-ch lat Bydgoszczanie czekają na rozpatrzenie wniosku popartego przez ponad 160 000 mieszkańców. I nic! Zamrażarka! Takie zachowanie posłów to zwyczajne chamstwo i lekceważenie obywateli, którzy płacą przecież na ich utrzymanie!

Zanim do tego doszło do aktywności zachęcał bydgoszczan radny województwa Roman Jasiakiewicz pisząc na swoim profilu w mediach społecznościowych „konieczna jest mobilizacja mieszkańców Bydgoszczy,

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.