Uniwersytet medyczny w Bydgoszczy ciągle (nie) bez szans w Sejmie

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Sławomir Bobbe

Uniwersytet medyczny w Bydgoszczy ciągle (nie) bez szans w Sejmie

Sławomir Bobbe

Połączone sejmowe komisje - Zdrowia i Edukacji, Nauki i Młodzieży, niewielką większością głosów negatywnie zaopiniowały projekt utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Sprawą zajmie się Sejm, ale niewielkie szanse na utworzenie UM jeszcze spadły.

21 głosów za wyrzuceniem projektu ustawy do kosza, 18 głosów za tym, by nad projektem jeszcze pracować i dwa głosy wstrzymujące się. Taki był bilans głosowania dwóch sejmowych komisji nad projektem utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Zdecydowana większość posłów PiS, z posłami z okręgu toruńskiego na czele, było przeciw utworzeniu bydgoskiej uczelni. Wszyscy posłowie PO obecni na posiedzeniu zagłosowali „za”.

Tyle, że jak pisze poseł Tomasz Latos, „za” głosowało dziewięciu, a piętnastu było nieobecnych. - Żeby być uczciwym trzeba powiedzieć tak, że u nas mogli głosować inaczej, a posłów PO mogło być więcej. Zabrakło kilku głosów do poparcia projektu - mówi Tomasz Latos, wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia. Co dalej z uniwersytetem?

Żeby być uczciwym trzeba powiedzieć tak, że u nas mogli głosować inaczej, a posłów PO mogło być więcej. Zabrakło kilku głosów do poparcia projektu

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.