Uniwersytet Śląski. Rekrutacja na studia 2017 od 1.06. Jest 14 tys. miejsc i 75 kierunków

Czytaj dalej
DN

Uniwersytet Śląski. Rekrutacja na studia 2017 od 1.06. Jest 14 tys. miejsc i 75 kierunków

DN

Najlepsi kandydaci traktowani są jak VIP-y, a w Chorzowie, Sosnowcu, Katowicach, Bytomiu i Rybniku staną mobilne punkty. 1 czerwca o godz. 12 zaczyna się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Śląskim w roku 2017/18. Rejestracja jest internetowa. Nowe kierunki to Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe i Muzyka w multimediach. Nowe specjalności: filologia angielska z językiem koreańskim.

W tym roku Uniwersytet Śląski oferuje około 9,5 tys. miejsc na studia stacjonarne i około 4,3 tys. na studia niestacjonarne. A także 270 na studia doktoranckie.

1 czerwca 2017 roku o godzinie 12:00 rozpoczyna się internetowa rejestracja Kandydatów na studia w roku akademickim 2017/18, która obejmuje wszystkie rodzaje studiów (pierwszego i drugiego stopnia, jednolite magisterskie oraz studia doktoranckie), prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Rekrutacja podstawowa prowadzana będzie do 9 lipca 2017 do godz. 23.59.

W roku akademickim 2017/2018 kandydaci na studia mają do wyboru 75 kierunków i 228 specjalności. Wśród nowych kierunków dostępne jest:

Oczekujemy na uprawnienia ze strony Ministerstwa do prowadzenia dwóch kierunków:

Wśród nowych specjalności znajdują się takie propozycje, jak:

Kandydaci, którzy mają pytania związane z rekrutacją, mogą między innymi odwiedzić punkt informacyjny w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, pokój nr 10) – czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30. Kandydaci mogą zaopatrzyć się w ulotki informacyjne na temat wydziałów i prowadzonych na nich kierunków studiów. Laureaci olimpiad i konkursów uzyskają wyczerpującą informację na temat przygotowanej specjalnie dla nich oferty VIP.

Osobom mającym problem z rejestracją w systemie IRK pracownicy Działu Kształcenia oferują pomoc oraz dostęp do stanowisk komputerowych. Wizyta w punkcie jest szansą na to, aby poznać uczelnię i zwiedzić akademicki kampus oraz dowiedzieć się więcej o warunkach studiowania

Kandydaci na studia będą mogli również skorzystać z Mobilnego Punktu Rekrutacji, który 1 czerwca w godz. 9.00-16.00 znajdzie się w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie (ul. 75 Pułku Piechoty 1A); 6, 20 i 29 czerwca w godz. 12.00-17.00 do na Rynku w Katowicach, 12 czerwca na Rynku w Rybniku, 22 czerwca na placu Stulecia (tzw. Patelnia) w Sosnowcu, a 27 czerwca w Bytomiu.

W „Mobilnym Punkcie Rekrutacji” pracownicy Działu Promocji oraz Działu Kształcenia będą udzielać informacji na temat oferty edukacyjnej, a także na rejestracji w systemie IRK. W Punkcie będzie można zarejestrować się na studia. Poza tym odwiedzający „Mobilnym Punkcie Rekrutacji” będą mieli również okazję odpocząć w specjalnie przygotowanej strefie relaksu, zagrać w gry, zrobić sobie zdjęcie z maskotką akademicką – Usiołkiem, pomalować część dużej antystresowej kolorowanki, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM

DN

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.