Uratowali 14-latkę z Lędzin. Chciała popełnić samobójstwo NAGRANIE ROZMOWY

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Zachodni
Agata Pustułka

Uratowali 14-latkę z Lędzin. Chciała popełnić samobójstwo NAGRANIE ROZMOWY

Agata Pustułka

Nastolatka z Lędzin chciała popełnić samobójstwo. Zawdzięcza życie błyskawicznej reakcji dyspozytorów pogotowia ratunkowego i szybkiej interwencji ratowników

To była szybka, ale bardzo skomplikowana akcja, dzięki której udało się uratować życie nastolatki, która chciała popełnić samobójstwo. Dziewczyna wysłała wiadomość tekstową z formularza dla głuchoniemych z informacją, że połknęła kilkadziesiąt tabletek. Podała też nazwę ulicy przy której można ją było znaleźć. Nie wiadomo czemu, ale informacja trafiła do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Opolu. Opolski dyspozytor zachował się bardzo profesjonalnie i szybko sprawdził, że wymieniona ulica znajduje się tylko w Lędzinach w województwie śląskim. Natychmiast powiadomił dyspozytora WPR w Katowicach.

Dyspozytorka z Katowic Gabriela Świerk błyskawicznie ustaliła, że przy wymienionej ulicy znajduje się ... gimnazjum w Lędzinach i powiadomiła dyrekcję szkoły oraz policję. Na miejsce pojechali też oczywiście ratownicy. To oni wspólnie z dyrektorką znaleźli dziewczynę, która jak okazało się połknęła 15 - 20 tabletek pewnego leku, którego nazwy nie możemy podać.

Dziewczyna trafiła do szpitala. Jest stan zdrowia jest dobry. Powodem desperackiego kroku nastolatki były prawdopodobnie kłopoty w szkole. Dyrekcja szkoły już podziękowała ratownikom.

Agata Pustułka

Komentarze

14
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

mieszkaniec

wiecie...wlasciwie po co sie mamy rozczulac nad tym wszystkim...jesli Pani na koncu rozmowy ( mysle, ze psycholog lub podobne ), pyta "po co ona takie glupie sms pisala..." Ludzkie pojecie przechodzi. Mysle, ze pewnie po to, zeby karetka przyjechala, prosze szanownej pani. Z takimi ludzmi to nic tylko umierac!

mieszkaniec

W Ledzinach nie ma policji, wiec nie wiem skad ratownik mial do nich nr...Uwazam, ze powinien byc przynajmniej maly posterunek.

mieszkaniec

Niestety...dzis czytalam klepsydre informujaca o smierci 16sto latka. Popelnil samobojstwo. Chlppak powiesila sie. Przyczyny sa nieznane. Nie wyobrazam sobie... :( Też w Lędzinach. Moze powinni sprawdzic ta szkole...

Karol

Połknęła kilkadziesiąt tabletek/15-20 tabletek leku, którego nazwy nie możemy podać. ?? W materiale mowa o paracetamolu i 16stu tabletkach. Może jednak zastanowić się nad tym co piszecie? Poza tym chyba jednak warto nagłośnić nieco, że ten lek dostępny bez recepty jest faktycznie śmiertelny po przekroczeniu pewnej dawki, a najczęściej przedawkowania wynikają z założenia "przecież to bezpieczny lek, a chciałem iść do pracy bez gorączki".

Ralf

Jaka szkoda...

Ona123

W ledzinach to same wisielce.alkoholiki..patologia.zdania nie zmienie...strach tam mieszkac.domki finskie to zbieranina albo pozostalosci to miasto jest chyba przeklete!!

ula

to NIE KŁOPOTY W SZKOLE tylko BRAK KONTAKTU RODZICÓW W DZIECKIEM

Jo

Jeśli to gimnazjum na ul. Pokoju to była rzeczywiście szybka reakcja, bo karetka i załoga WPR dyżuruje w budynku przychodni dosłownie 30m od szkoły - może ze 100m od drzwi do drzwi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.