Uratowali 14-latkę z Lędzin. Chciała popełnić samobójstwo NAGRANIE ROZMOWY

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Zachodni
Agata Pustułka

Uratowali 14-latkę z Lędzin. Chciała popełnić samobójstwo NAGRANIE ROZMOWY

Agata Pustułka

Nastolatka z Lędzin chciała popełnić samobójstwo. Zawdzięcza życie błyskawicznej reakcji dyspozytorów pogotowia ratunkowego i szybkiej interwencji ratowników

To była szybka, ale bardzo skomplikowana akcja, dzięki której udało się uratować życie nastolatki, która chciała popełnić samobójstwo. Dziewczyna wysłała wiadomość tekstową z formularza dla głuchoniemych z informacją, że połknęła kilkadziesiąt tabletek. Podała też nazwę ulicy przy której można ją było znaleźć. Nie wiadomo czemu, ale informacja trafiła do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Opolu. Opolski dyspozytor zachował się bardzo profesjonalnie i szybko sprawdził, że wymieniona ulica znajduje się tylko w Lędzinach w województwie śląskim. Natychmiast powiadomił dyspozytora WPR w Katowicach.

Dyspozytorka z Katowic Gabriela Świerk błyskawicznie ustaliła, że przy wymienionej ulicy znajduje się ... gimnazjum w Lędzinach i powiadomiła dyrekcję szkoły oraz policję. Na miejsce pojechali też oczywiście ratownicy. To oni wspólnie z dyrektorką znaleźli dziewczynę, która jak okazało się połknęła 15 - 20 tabletek pewnego leku, którego nazwy nie możemy podać.

Dziewczyna trafiła do szpitala. Jest stan zdrowia jest dobry. Powodem desperackiego kroku nastolatki były prawdopodobnie kłopoty w szkole. Dyrekcja szkoły już podziękowała ratownikom.

Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.