opr. Małgorzata Trzcionkowska

Uratowali samobójcę i jego sąsiadów

Samobójcę uratowali: Paulina Podgórska i Piotr Grela. Wynieśli człowieka na zewnątrz i ewakuowali sąsiadów. Fot. KPP Żagań Samobójcę uratowali: Paulina Podgórska i Piotr Grela. Wynieśli człowieka na zewnątrz i ewakuowali sąsiadów.
opr. Małgorzata Trzcionkowska

Policjanci uratowali życie mężczyźnie, który w mieszkaniu w Tomaszowie koło Żagania odkręcił gaz. Wynieśli go na zewnątrz i ewakuowali mieszkańców bloku.

W poniedziałek przed północą oficer dyżurny odebrał dziwny telefon. Mężczyzna powiedział, żeby rano ktoś przyjechał zakręcić kurek i się rozłączył. Dyżurny natychmiast oddzwonił do niego, gdyż podejrzewał, że może chodzić o próbę samobójczą.
Ustalił jak nazywa się dzwoniący i zaczął z nim rozmawiać. W tym czasie udało się ustalić miejsce zamieszkania 43-letniego mężczyzny. Na miejsce wysłano patrol.

Dyżurny nagle usłyszał, że jego rozmówca się osuwa i przestaje odpowiadać. Wezwał straż pożarną, pogotowie ratunkowe i gazowe. W tym czasie do Tomaszowa dojechał patrol.
W otwartym mieszkaniu policjanci poczuli silna woń gazu. W kuchni znaleźli niedoszłego samobójcę. Kurki były odkręcone, otwarty był też piekarnik. Zakręcili gaz, pootwierali okna, sprawdzili, czy w mieszkaniu nie przebywają inne osoby i wynieśli nieprzytomnego na zewnątrz. Rozpoczęli też ewakuację 10 lokatorów klatki schodowej.

Podtruty odzyskał przytomność, ale został zabrany do szpitala na obserwacje. Ludzie mogli wrócić do domów, po wywietrzeniu pomieszczeń.

- Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia, również pod kątem sprowadzenia przez 43-letniego mężczyznę bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób - zaznacza podinspektor Sylwia Woroniec, oficer prasowy żagańskiej policji.

opr. Małgorzata Trzcionkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.