Uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych

Czytaj dalej
Fot. Alicja Jaśkowiak
Maja Stankiewicz

Uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych

Maja Stankiewicz

Dziś w Mroczy uroczystości z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

O godz. 9 msza św. w mroteckim kościele z udziałem asysty honorowej 1 batalionu logistycznego im. Ziemi Nakielskiej i 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy. Po nabożeństwie przemarsz na plac przy SP. Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Wacława Polewczyńskiego ps. „Połomski” , żołnierza niezłomnego z Mroczy. Specjalny program artystyczny zaprezentują uczniowie SP w Mroczy. Patronat nad tymi uroczystościami objął prezydent Andrzej Duda.

W Szubinie wybrać się można dziś na wykład do muzeum, który wygłosi Mirosław Sprenger z bydgoskiej delegatury IPN. Początek prelekcji - godz.17. To kolejna propozycja. Obchody w tej gminie trwają od niedzieli. Zorganizowano m.in. turniej strzelecki o puchar burmistrza Szubina. Na podium stanęli: Michał Szweda, Mariusz Walczak oraz Leszek Jaśkowiak.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.