Urodziny Mroczy smutne, choć działo się dużo...

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Anna Stasiewicz

Urodziny Mroczy smutne, choć działo się dużo...

Anna Stasiewicz

Dwa dni bawiono się przy ul. Łąkowej. Okazją 623-lecie Mroczy.

W nocy z soboty na niedzielę Adrian Zieliński walczyć miał w Rio o kolejny olimpijski medal. Dlatego imprezę z okazji urodzin Mroczy zaplanowano właśnie w miniony weekend. By mieszkańcy cieszyć się mogli wspólnie nie tylko z urodzin miasta, ale i ze startu mroteckich sztangistów na igrzyskach olimpijskich.

Z kibicowania w weekend braciom Zielińskim nic nie wyszło. Nie ma czego świętować, z czego się cieszyć. To zaważyło na atmosferze tegorocznych Dni Mroczy, które rozpoczęły się w sobotnie popołudnie, a zakończyły w niedzielny wieczór. Choć organizatorzy dołożyli starań, by atrakcji nie zabrakło, było trochę smutno, a i frekwencja nie do końca dopisała.

Najlepiej bawiły się dzieci. Oprócz wesołego miasteczka przygotowano dla nich konkursy i zabawy. Wyzwaniem był m.in. konkurs wiedzy o gminie Mrocza. Okazało się, że młodzi mroczanie sporo wiedzą o mieście i okolicach. A pytano np. o najstarszy kościół, nazwę parku krajobrazowego, który leży na terenie gminy, herb Mroczy, liczbę osiedli, czy też wiek miasteczka.

Zainteresowanie wzbudziły pokazy w wykonaniu karateków, sporo też działo się na scenie. W sobotę posłuchać można było m.in. szantów (Marcin Białczyk) i bluesa ( zagrał zespół „Widok na bluesa” w międzynarodowym składzie). Na finał wystąpiła jeszcze Lari Lu, wokalistka związana swego czasu z grupą Varius Manx. W niedzielę też było muzycznie ( zagrał big band z Mroczy, zaśpiewał Matteo Mazuucca z zespołem), ale i kabaretowo.

Na placu przy ul. Łąkowej stanęły stoiska z różnościami. Nie zabrakło pań z KGW Mrocza, które tym razem serwowały gofry i kawę.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.