Justyna Wojciechowska-Narloch

Urzędowe sprawy w Toruniu można załatwiać przez paczkomat. Jak i kto może z niego skorzystać?

Paczkomat stanął przy Wydziale Obsługi Mieszkańców Fot. Fot. Urząd Miasta Torunia Paczkomat stanął przy Wydziale Obsługi Mieszkańców
Justyna Wojciechowska-Narloch

Firma InPost uruchomiła specjalistyczny Paczkomat® InPost Urząd24 w Toruniu. Pozwala on mieszkańcom załatwiać sprawy urzędowe bez potrzeby wchodzenia do budynku i bezpośredniego kontaktu z urzędnikami. Takie rozwiązania sprawdziły się już w wielu innych miastach Polski.

Zobacz wideo: Spis powszechny w 2021 roku będzie możliwy online

Urzędowy sprawy przez Paczkomat InPost Urząd24 w Toruniu

Usługa InPost Urząd 24 jest dostępna w w kilkunastu miastach w kraju. W Toruniu specjalny Paczkomat stanął przed budynkiem Wydziału Obsługi Mieszkańców.

- InPost Urząd24 to nie tylko przyspieszenie procedur, wygoda i bezpieczeństwo dla mieszkańców oraz ułatwienie obsługi klientów dla urzędników. To nowy trend w relacjach na linii urząd – mieszkańcy, który doskonale sprawdza się w pandemii, ale pozostanie już na trwałe w ramach relacji z obywatelami. Efektywność tej usługi pokazuje, że także w przyszłości będzie ona coraz bardziej popularna. Coraz więcej miast i gmin poszukuje takich rozwiązań, dzięki czemu mogą także lepiej zarządzać sprawami urzędowymi i obniżać koszty działania – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

[polecane]21276819,21276865,21271665,21273789;1;Warto przeczytać[/polecane]

Paczkomat Urząd 24 w Toruniu. Jak skorzystać?

Dokumenty do Paczkomatu TOR25M Wały gen. Sikorskiego 25 można nadać z dowolnego Paczkomatu w Toruniu i okolicach, a informację o możliwości odbioru decyzji mieszkaniec otrzyma przez aplikację InPost, wiadomość email i/lub SMS.

- Trwająca już prawie rok pandemia Covid-19 sprawiła, że musieliśmy ograniczyć kontakty bezpośrednie. Możliwość załatwienia sprawy przez Paczkomat InPost Urząd24 daje szansę na szybkie i bezpieczne kontakty z Wydziałem Obsługi Mieszkańców. Zachęcam Państwa do korzystania z naszego Paczkomatu®! – apeluje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Jakie sprawy można załatwić poprzez paczkomat?

Dotyczą one między innymi praw jazdy oraz rejestracji pojazdów.

Prawo jazdy:

Rejestracja pojazdów:

Sprawy, w których wnioskodawca może złożyć wniosek a decyzja zostanie wysłana przesyłką pocztową na adres wnioskodawcy:

Sprawy, w których wnioskodawca może złożyć wniosek za pośrednictwem paczkomatu, ale po odbiór decyzji oraz dokumentów musi stawić się osobiście:

Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.