USK: 13 operacji pokazowych w dwa dni. Bo białostoccy chirurdzy robią to dobrze

Czytaj dalej
Agata Sawczenko

USK: 13 operacji pokazowych w dwa dni. Bo białostoccy chirurdzy robią to dobrze

Agata Sawczenko

13 operacji, które można na żywo obserwować na ekranie, a jednocześnie zadawać pytania operującym chirurgom. A potem – cykl wykładów o tym, jak nie popełniać błędów w chirurgii. Rozpoczęła się właśnie cykliczna konferencja „Jak uniknąć zdarzeń niepożądanych w chirurgii ogólnej”.

Białostoccy chirurdzy w środę i czwartek pokazują najbardziej zaawansowane metody operacji techniką laparoskopową. W tym się specjalizują. A swoją wiedzą i umiejętnościami chcą dzielić się z innymi.

– Spotkania na żywo na bloku operacyjnym to najlepsza i najciekawsze forma nauki i wymiany doświadczeń dla chirurgów – nie ma wątpliwości prof. Jacek Dadan, szef I Kliniki Chirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dlatego, do organizowanej od 13 lat konferencji w 2007 roku włączył właśnie jeszcze warsztaty.

To cykl operacji, które wykonują chirurdzy z jego kliniki. Na żywo, na monitorach obserwują ją chirurdzy z innych szpitali z całej Polski oraz z Białorusi i Ukrainy. Według prof. Dadana to lepszy system, niż ten, kiedy obserwujący wchodzą do sali operacyjnej. – Na monitorze można zobaczyć dużo więcej szczegółów. Poza tym w ten sposób jedną operację może obserwować dużo więcej osób – tłumaczy.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.