Zbigniew Marecki

Ustka podczas WOŚP zebrała prawie 63 tys. zł

Ustka podczas WOŚP zebrała prawie 63 tys. zł
Zbigniew Marecki

W Ustce tylko jeden wolontariusz - Ryszard Czternastek - zebrał podczas WOŚP 3070 złotych. Został rekordzistą tegorocznej zbiórki

Ustecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku tej akcji mieści się w Domu Kultury w Ustce. Podczas tegorocznego XXV finału padł rekord 62 922,77 zł.

- To znacznie więcej niż w minionym roku, kiedy wpłaciliśmy do Fundacji 35 604, 55 zł - informuje Aldona Staszewska-Klimek, szefowa usteckiego sztabu WOŚP.

Sztab w Ustce od lat współpracuje z różnymi miejskimi instytucjami: Szkołą Podstawową nr 2, która w tym roku zebrała 3 510 zł; Biblioteką Miejską, która zebrała 906,22 zł; Aresztem w Ustce ( 751,15 zł), i Przedszkolem nr 2 ( 702,89 zł). Po raz pierwszy do akcji w tym miejscu włączyło się Centrum Kultury Gminy Ustka, które zebrało 4718,01 zł i 62,40 euro.

Wśród wolontariuszy padły rekordy: Ryszard Czternastek zebrał 3070,32 zł, a Przemysław Nycz - 2 719,73 zł.

- Pan Nycz niedługo po finale sam został ojcem wcześniaka. Mały Aleksander korzystał z inkubatora zakupionego przez WOŚP - dodaje Aldona Staszewska-Klimek.

W tym roku w Ustce dużą popularnością cieszyły się dary przekazane na licytację. Wśród nich były: lot paralotnią, nurkowanie, wędkowanie na morzu, sesja foto, kolacja, prace lokalnych artystów. Łączna kwota z licytacji to 14 460,00 zł. - Wszystkim serdecznie dziękujemy za gorące serca i wsparcie. Liczymy na was za rok - mówi Staszewska-Klimek.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.