Andrzej Drobik

Ustroń wybuduje nowy basen. Powstanie nowoczesne kąpielisko, mimo że brakuje jednej działki

Dawne kąpielisko powstało w latach 30 ub. wieku i działało do lat 90. - Teraz czas na nowe - przekonują samorządowcy Fot. ARC Dawne kąpielisko powstało w latach 30 ub. wieku i działało do lat 90. - Teraz czas na nowe - przekonują samorządowcy
Andrzej Drobik

To pewne - Ustroń wybuduje nowoczesne kąpielisko. Ustroński samorząd goni więc Wisłę, która nowy basen ma oddać do użytku już w przyszłym roku.

W Ustroniu została powołana spółka, która ma być odpowiedzialna za budowę basenu. Przekażemy jej aportem działki niedaleko Szkoły Podstawowej nr 2. To tam w przyszłości ma powstać miejski basen - mówi Ireneusz Szarzec, burmistrz Ustronia.

Wiadomo już, że wstępny plan zakłada budowę basenu odkrytego oraz zakrytej pływalni, a także niezbędnej do funkcjonowania kompleksu infrastruktury. Jak tłumaczy burmistrz Ustronia, obecnie toczą się sprawy administracyjne, a miasto szuka prezesa nowo powołanej spółki.

- Konstrukcja spółki będzie podobna do tej w Wiśle - zarząd ma być jednoosobowy, a w radzie nadzorczej zasiądą prawnicy - tłumaczy burmistrz Ustronia.

Jak się dowiedzieliśmy, za przeprowadzenie inwestycji odpowiedzialni będą ci sami ludzie, co w Wiśle. Tam powstałą w podobny sposób spółkę prowadzi Jakub Stasiewicz, a doradcą zarządu jest Michał Dąbrowski, który uczestniczył także w dyskusjach dotyczących basenów w Ustroniu. Nieoficjalnie mówi się, że to on, bądź człowiek z nim związany, obejmie prowadzenie nowo powstałej spółki.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.