Utrzymanie głównym celem zielonogórzan

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Kłyszejko

Utrzymanie głównym celem zielonogórzan

Jakub Kłyszejko

Akademicy z Zielonej Góry już niedługo rozpoczynają swój debiutancki sezon w pierwszej lidze. O ligowe punkty na pewno nie będzie łatwo

Za dwa tygodnie rusza liga. Jak wyglądają przygotowania?
Rozegramy trzy mecze kontrolne. Dzisiaj zmierzymy się z pierwszoligowcem z Polkowic na wyjeździe, a w niedzielę gramy u siebie turniej z mocnymi zespołami. Przyjeżdżają do nas Jelcz Laskowice i Cuprum Polkowice, drużyny z pierwszej ligi, a stawkę uzupełni drugoligowiec z Mosiny. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców, emocji na pewno nie zabraknie. Już 24 września mamy pierwsze spotkanie u siebie - z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

Trzon zespołu z tamtego sezonu udało się zatrzymać?
Z chłopaków, którzy zrobili awans do pierwszej ligi odeszło tylko dwóch zawodników. Michał Bartnicki trafił do ekstraklasowca z Głogowa, a Dominik Skrzyński wyjechał do Niemiec. Wzmocnił nas Wojciech Zawistowski, który zaczyna studia w Zielonej Górze. Chce spróbować swoich sił na hali i bardzo się cieszę, że wybrał nasz zespół.

Będą jeszcze planowane kolejne wzmocnienia?
Na chwilę obecną nie planujemy żadnych transferów. Niedługo zaczyna się rok akademicki i będziemy szukali nowych graczy przede wszystkim wśród studentów. Jest pierwsza liga, akademickie mistrzostwa Polski i na pewno będzie sporo okazji do zaprezentowania swoich umiejętności dla nowych zawodników.

Od kiedy zaczęliście treningi?
Zajęcia rozpoczęliśmy 16 sierpnia. Spotykamy się dwa razy w tygodniu, z tego względu, że wszyscy grają na trawiastych boiskach. Nie chcę specjalnie nadwyrężać ich sił. Skupiamy się przede wszystkim nad taktyką i stałymi fragmentami gry. Piłkarze muszą poczuć piłkę halową. Wszyscy cały czas są w treningu i myślę, że fizycznie będziemy dobrze wyglądali. Najważniejsze, aby jak najszybciej „złapać” halowy rytm.

Gra na trawie nie będzie przeszkadzała, przede wszystkim w logistyce?
Dopiero się okaże. W tej rundzie mogą być trzy konflikty terminów. Specjalnie ustawiliśmy nasze spotkania na niedzielę, ponieważ większość zespołów gra w soboty. Chcę, aby zawodnicy mogli pogodzić grę na hali ze swoimi występami na trawie. Jeżeli będziemy musieli zagrać w sobotę, to pokombinujemy. Dla graczy z niższych lig priorytetem jest hala. Zobaczymy jak uda się rozwiązać sytuację z trzecią i czwartą ligą.

Celem beniaminka będzie utrzymanie?
Oczywiście. Każda drużyna, która gra pierwszy sezon w danych rozgrywkach, przede wszystkim chce się utrzymać. Zobaczymy jaki jest poziom pierwszej ligi, jak grają inne zespoły.

Wiecie już coś więcej o swoich przeciwnikach? Pierwszy mecz zagracie z Uniwersytetem Warszawskim.
Jest to bardzo mocna drużyna. Opieramy się na filmikach i śledzimy ich poprzednie występy. Są dobrze wyszkoleni technicznie, mają zawodników, którzy grają typowo w halówkę. Mają przećwiczone schematy i stałe fragmenty gry. Do inauguracji pozostało jeszcze trochę czasu i na pewno dobrze przygotujemy się do pierwszego spotkania, aby wypaść jak najlepiej.

Jakub Kłyszejko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.