Uwaga, będą korki w Katowicach. Przez remont na DK86 w Murckach

Czytaj dalej
Justyna Przybytek

Uwaga, będą korki w Katowicach. Przez remont na DK86 w Murckach

Justyna Przybytek

To kolejny duży remont drogowy w Katowicach, tym razem na DK86 na wysokości Murcek. Prace zaczną się we wtorek, 17 kwietnia 2018 i potrwają do jesieni. Znów będą długie korki

Rozpoczął się kolejny remont drogowy w Katowicach. Tym razem chodzi o roboty związane z przebudową wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Kołodzieja, nad ulicą Bielską w Katowicach, czyli DK86. Potrwają aż do października 2018. To drugi etap prac, pierwszy, w trakcie którego remontowano wiadukt nad jezdnią w stronę Tychów, przeprowadzono kilka miesięcy temu.

Teraz roboty obejmą fragment mostu nad jezdnią w kierunku centrum Katowic. Warto pamiętać, że przebudowa będzie prowadzona nad jedną z najważniejszych tras w regionie, łączącą Katowice z Tychami i Bielsko - Białą, dlatego spowoduje duże utrudnienia.

Uwaga, będą korki w Katowicach. Przez remont na DK86 w Murckach
Lucyna Nenow W Katowicach trwa kilka dużych remontów drogowych. Od wczoraj prace są na wiadukcie na DK86

Pierwsze zmiany w ruchu wprowadzono już w poniedziałek 16 kwietnia: zamknięta została jezdnia ulicy Kołodzieja (poprowadzona na wiadukcie) w kierunku Mysłowic, przez co ruch samochodów w obu kierunkach jest poprowadzony jezdnią w kierunku Murcek. Znacznie poważniejsza zmiana w ruchu ma obowiązywać od dziś - ruch na Bielskiej (DK86), pod wiaduktem, będzie odbywał się po jednej jezdni - tej w kierunku Bielska-Białej - w dwóch kierunkach. Natomiast zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Katowic.

To pierwsza duża zmiana w organizacji ruchu spowodowana przez te prace, ale nie ostatnia. Kolejne będą wprowadzane - jak zapowiadają urzędnicy - w miarę postępu prac.

To nie jedyny tego typu remont prowadzony aktualnie w Katowicach. Od marca trwają prace związane z przebudową wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Lwowskiej, nad ul. Bagienną (DK79). Tu ruch na Bagiennej odbywa się po zwężonych pasach ruchu, natomiast większe utrudnienia są na Lwowskiej. Te prace potrwają do końca czerwca.

Warto też pamiętać o dwóch potężnych przebudowach na ulicy Kościuszki w Katowicach, czyli fragmencie DK81, łączącej stolicę aglomeracji m.in. z Mikołowem. Tu na skrzyżowaniu Kościuszki i ulicy Kolejowej trwa budowa dróg dojazdowych do powstającej tuż obok galerii handlowej. Finał tych prac planowany jest za kilka miesięcy.

Znacznie poważniejsza inwestycja jest realizowana kilka kilometrów dalej, na skrzyżowaniu Kościuszki i Armii Krajowej w Piotrowicach. Tu z kolei trwa budowa dwupoziomowego bezkolizyjnego skrzyżowania z tunelem i nowym rondem. Ta inwestycja, warta 67 mln zł, ma być ukończona dopiero w 2019 roku.

Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.