Uwaga, do Jeziora Żywieckiego trafiają... oczyszczone ścieki!

Czytaj dalej
Jacek Drost

Uwaga, do Jeziora Żywieckiego trafiają... oczyszczone ścieki!

Jacek Drost

Mieszkańców Żywca, głównie wędkarzy, zelektryzowała informacja, że do Jeziora Żywieckiego dostaje się zanieczyszczona woda z pobliskiej oczyszczalni ścieków

„Woda z oczyszczalni ścieków w Żywcu. Wpada fajnie wprost do jeziora. A detergenty czuć z daleka” – takim nieco ironicznym komentarzem opatrzył filmik i zdjęcia pokazujące spienioną „małą rzekę” wpadającą do Jeziora Żywieckiego, zamieszczone na portalu społecz-nościowym, jeden z internautów.

Informacja zelektryzowała beskidzkich wędkarzy łowiących ryby w Jeziorze Żywiec-kim, bo jeszcze świeżo w pamięci mają ubiegłoroczne skażenie zbiornika, do którego doszło podczas gaszenia pożaru magazynów z rozpuszczalnikami przy ul. Stolarskiej w Żywcu. Środki gaśnicze dostały się wówczas do rowów melioracyjnych i pobliskich cieków wodnych, spłynęły do Soły, gdzie doszło do masowego śnięcia ryb, a następnie dostały się do Jeziora Żywiec-kiego. Tamta sprawa zbulwersowała wędkarzy, interesowała się nią prokuratura, a zarząd bielskiego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego starał się (z powodzeniem) o pieniądze na dodatkowe zarybianie wpadającej do jeziora Soły. Nic więc dziwnego, że informacja o ewentualnym kolejnym skażeniu zbiornika znowu wywołała poruszenie wśród wędkarzy.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.