Uwaga, kierowcy! Od jutra trudniej będzie wyjechać z Torunia w kierunku Łysomic i wjechać do miasta od tej strony

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Marek Nienartowicz

Uwaga, kierowcy! Od jutra trudniej będzie wyjechać z Torunia w kierunku Łysomic i wjechać do miasta od tej strony

Marek Nienartowicz

W sobotę rozpoczyna się przebudowa północnego fragmentu ulicy Grudziądzkiej w Toruniu.

Rusza rozbudowa ulicy Grudziądzkiej w Toruniu. Roboty będą realizowane od jej skrzyżowania z ulicą Polną w kierunku północnym, na odcinku o długości około 700 metrów. Inwestycja stanowi I etap przebudowy drogi krajowej nr 91 w ciągu ulicy Grudziądzkiej, która docelowo będzie rozbudowana do granicy miasta.

- To bardzo ważna inwestycja na mapie komunikacyjnej Torunia - podkreśla Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - W ramach prac przebudujemy dwa skrzyżowania: Grudziądzkiej i Polnej (nowej) oraz Grudziądzkiej i Celniczej. Zastąpi je rondo turbinowe.

Budowa ronda w tym miejscu ma usprawnić ruch, ale poprawi również bezpieczeństwo. Ułatwi także wjazd na drogę krajową nr 91 z ulic podporządkowanych.

Uwaga, kierowcy! Od jutra trudniej będzie wyjechać z Torunia w kierunku Łysomic i wjechać do miasta od tej strony

- W ramach inwestycji zostaną połączone ciągi rowerowe ulic Grudziądzkiej, Polnej (nowej) i Fortecznej. Na odcinku od ulicy Polnej do projektowanego ronda wyremontowane zostaną nawierzchnie ciągu pieszego i rowerowego. Poprawi się także komfort dojazdu do jednej z największych toruńskich nekropolii, Centralnego Cmentarza Komunalnego - dodaje dyrektor Wiewiórski.

Duże zmiany

W związku z inwestycją od najbliższej soboty, 30 listopada kierowców czekają duże zmiany w organizacji ruchu na wspomnianym odcinku Grudziądzkiej i w jego pobliżu. Obrazuje je mapka, którą prezentujemy obok.

Z ruchu wyłączona zostanie wschodnia jezdnia ulicy Grudziądzkiej (ta po stronie Centralnego Cmentarza Komunalnego). Dla ruchu zostanie zamknięty także fragment ulicy Celniczej - od ulicy Grudziądzkiej do parkingu przed CCK oraz fragment „nowej” Polnej od ulicy Grudziądzkiej do ulicy Fortecznej. Nieczynny będzie również fragment drogi łączącej ulicę Grudziądzką z głównym parkingiem przed CCK.

Ruch na ulicy Grudziądzkiej będzie odbywał się jezdnią zachodnią. Przemieszczać się między jezdniami (z jezdni wschodniej na zachodnią) będzie można przez specjalnie zrobione asfaltowe przejazdy.

Na czas robót na ulicy Grudziądzkiej MZD zaleca kilka alternatywnych tras:

Chrobrego - Polna - Grudziądzka,

Grudziądzka (od centrum) - Polna - Chrobrego - Mazowiecka - CCK,

Grudziądzka (od Łysomic) - Polna - Chrobrego - Mazowiecka - CCK,

Polna (nowa) - Forteczna - Strobanda - Grudziądzka (kierunek Łysomice),

Polna (nowa) - Forteczna - Polna (stara) - Grudziądzka (kierunek centrum),

skrzyżowanie ulic Grudziądzkiej i Polnej (nowej) - Strobanda - Forteczna - Polna (nowa).

Można spodziewać się, że wielu kierowców wjeżdżających do Torunia od strony Łysomic wybierze też jazdę przez tzw. osiedle Jar ulicami Strobanda i Watzenrodego. Przez to tłoczniej może zrobić się na rondzie na skrzyżowaniu ulicy Watzenrodego z ulicą Ugory. Oczywiście przez to rondo i wspomniane ulice na Jarze wielu kierowców będzie również próbowało wydostać się z Torunia w kierunku Łysomic.

Roboty na ulicy Grudziądzkiej potrwają do końca września 2020 roku.

Gdzie jeszcze?

Przypomnijmy, że dziś powinny zakończyć się doraźne roboty na ulicach Broniewskiego i Olsztyńskiej. Trwa natomiast przebudowa ronda na placu Hoffmanna, czyli skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego, Bema i Fałata.

Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.