Olga Krzyżyk, Arkadiusz Nauka

Uwaga na zwężenia na DTŚ. Trwa remont w Świętochłowicach

Dziś w nocy zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu dla kierowców w kierunku Katowic Fot. Marzena Bugała-Azarko Dziś w nocy zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu dla kierowców w kierunku Katowic
Olga Krzyżyk, Arkadiusz Nauka

Do końca sierpnia ma potrwać remont odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach w kierunku Katowic oraz Gliwic. Łączny koszt tych prac to prawie 4 mln złotych.

W tym tygodniu rozpoczął się remont świętochłowickich odcinków Drogowej Trasy Średnicowej. Roboty zaplanowano na jezdni w kierunku Katowic - od stawu Magiera do skrzyżowania z ul. Bytomską oraz na jezdni w kierunku Rudy Śląskiej - od granicy z Chorzowem do wiaduktu nad ul. Szpitalną.

Łącznie wyremontowany zostanie 1,5-km odcinek DTŚ. To oznacza, że po zakończeniem prac jezdnia w kierunku Katowic na całym odcinku będzie miała już nową nawierzchnię.

– Od 2015 roku na etapowy remont Drogowej Trasy Średnicowej wydaliśmy około 5,5 mln złotych. Codziennie przejeżdża tutaj ponad 84 tysiące samochodów – mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Obecny remont DTŚ ma potrwać do końca sierpnia. Przeprowadza go konsorcjum Drogopol ZW i WPRD Katowice. Koszt tej inwestycji to prawie 4 mln zł, z czego ponad 2,3 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury.

W dalszej części:

 •  Jak zmieni się organizacja ruchu dziś w nocy
 • Jak pogoda może pomóc drogowcom
 • Co z zabrzańskim odcinkiem trasy
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Olga Krzyżyk, Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.