Uwaga! Nadszedł czas na termomodernizację. To dobra pora na składanie wniosków

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mirosław Cichy/WFOŚIGW w Katowicach
Monika Krężel

Uwaga! Nadszedł czas na termomodernizację. To dobra pora na składanie wniosków

Monika Krężel

To ostatnia szansa, w tej unijnej perspektywie, na zdobycie dofinansowania na kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Jest termin składania wniosków: od 29 marca do 28 maja.

- Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, bo to już ostatnia szansa na zdobycie pieniędzy z tej unijnej perspektywy. Jako instytucja wdrażająca, do rozdysponowania mamy 50 mln zł, ale jeśli zainteresowanie będzie duże, to mamy możliwość zwiększenia puli środków. Tak jak w poprzednim konkursie, kiedy tę kwotę prawie podwoiliśmy, do ponad 92 mln zł - mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Konkurs został już ogłoszony na stronach internetowych katowickiego Funduszu, ale wnioski można będzie składać dopiero od 29 marca 2021 r. Gminy, spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe, które mogą się ubiegać o środki, mają czas na przygotowanie pełnej dokumentacji.

- Do wypełnienia i złożenia wniosku konieczny jest przede wszystkim audyt energetyczny budynku przeznaczonego do kompleksowej termomodernizacji. Poza tym beneficjenci muszą skonstruować tzw. montaż finansowy inwestycji. Projekt musi też posiadać wszystkie wymagane prawem zgłoszenia, pozwolenia i inne wymagane zgody na realizacje - wyjaśnia Mariusz Janas, kierownik Zespołu Wdrażania i Koordynowania Projektów POIiŚ WFOŚiGW w Katowicach.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.