Uwaga! Zielonogórski MZK zmienia rozkład. Tego chcą mieszkańcy

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Uwaga! Zielonogórski MZK zmienia rozkład. Tego chcą mieszkańcy

Leszek Kalinowski

Od 1 grudnia zmieni się trasa linii nr 11 w Zielonej Górze. Z ul. Wyczółkowskiego przez os. Zdrojowe dojedziemy nią do Raculki. A co z 12, 30, 39?

Miejski Zakład Komunikacji uważnie słucha opinii mieszkańców na temat rozkładu jazdy. Analizuje zgłaszane propozycje. I wprowadza zmiany, których chcą mieszkańcy. Dlatego od 1 grudnia pojedziemy inaczej.

1. Linia nr 30

- Na wnioski mieszkańców Suchej i Ługowa skarżących się na problemy z dojazdem w godzinach porannych wprowadziliśmy następujące zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 30 - mówi dyrektor MZK Barbara Langner.

Kursy z Ługowa z godziny 5.31, 6.28 i 7.28 zostały zmienione na godziny 5.11, 6.08 i 6.48.

- Mieszkańcy sugerowali przyspieszenie porannych kursów o 20 minut, co zostało zrealizowane o godzinie 5.11 i 6.08, natomiast kurs szkolny został przyśpieszony o 40 minut - dodaje B. Langner. - Autobus do przystanku Centrum zamiast o godzinie 8.08 dojedzie na godzinę 7.28, co da możliwość przesiadki na inne autobusy, by dojechać do szkół, znajdujących się poza centrum.

Ponadto mieszkańcy Suchej i Ługowa skarżyli się na zbyt wczesny odjazd ostatniego autobusu z tzw. starego miasta. Obecnie ostatni kurs z przystanku Palmiarnia do Suchej i Ługowa realizowany jest o godzinie 19.13. W nowym rozkładzie jazdy ostatni autobus do Suchej i Ługowa w dni robocze i soboty odjedzie z przystanku Palmiarnia o godzinie 21.12.

2. Linia nr 39

Jak tłumaczy dalej B. Langner - wiele było też telefonów w sprawie linii nr 39. Mieszkańcy prosili o korektę. Linia nr 39 realizuje jeden kurs z z ul. Batorego do szkół przy ul. Botanicznej na godz. 8.00. O d 1 grudnia MZK uruchomi powrotny kurs tej linii z ulicy Botanicznej do ulicy Batorego o godzinie 14.40.

3. Linia nr 12

Na wnioski pasażerów z ulicy Anny Jagiellonki zostają dokonane minutowe zmiany w rozkładach jazdy: z przystanku Anny Jagiellonki z godziny 7.12 na godzinę 7.07; z przystanku Centrum kursy o godzinach 14.38, 15.08, 15.38 i 16.08 zostają opóźnione o 10 minut.

4. Linia nr 11

Północna część miasta (ul. Batorego - Trasa Północna - Sulechowska) wciąż się rozwija. Coraz więcej osób kupuje w tym rejonie mieszkania. Konieczne jest więc zapewnienie odpowiedniej obsługi komunikacyjnej tego rejonu. Tego oczekują mieszkańcy. Dlatego MZK proponuje zmianę trasy linii nr 11. Nowa trasa: ul. Wyczółkowskiego, - al. Wojska Polskiego - Zjednoczenia - Energetyków - Batorego - Trasa Północna - Mechaników - Zdrojowa - Sulechowska - Staszica - Dworzec PKP - Chrobrego - pl. Piłsudskiego - Podgórna - Szosa Kisielińska - Raculka. Dzięki temu rozwiązaniu umożliwi się bezpośrednie połączenie zarówno campusu A, jak i B z budynkami dydaktycznymi UZ przy ul. Energetyków; połączenie os. Zdrojowego i ul. Sulechowskiej z dwoma campusami UZ oraz Lotnikiem, połączenie os. Zdrojowego z ul. Batorego i Energetyków (kościół św. Alberta oraz Tesco), połączenie wschodniej części miasta z CRS przy ul. Sulechowskiej.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.