Kacper Jurkiewicz

Velostrada to jaworznicka „autostrada” rowerowa. Niestety, nie pojedziemy nią rowerem miejskim

Velostrada to jaworznicka „autostrada” rowerowa. Niestety, nie pojedziemy nią rowerem miejskim
Kacper Jurkiewicz

Jaworzno ma nowoczesne drogi rowerowe i w tym roku miało oddać mieszkańcom do dyspozycji także elektryczne rowery miejskie. Niestety, nic z tego nie wyszło.

Rower miejski jest bardzo popularną usługą. Mieszkańcy różnych miast chętnie wskakują na rower. Podczas gdy na Śląsku i w Sosnowcu możemy korzystać z tej usługi, Jaworzno na razie skończyło na obietnicach. Miasto ma nowoczesne drogi rowerowe i w tym roku miało oddać mieszkańcom do dyspozycji elektryczne rowery miejskie. Niestety, nie wyszło.

W wielu miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii działa system roweru miejskiego. Nowością tego roku jest możliwość jeżdżenia rowerami z jednego miasta, po innych miastach metropolii. W Jaworznie rowerzyści mają do dyspozycji wiele świetnych ścieżek rowerowych, w tym velostradę - bezkolizyjną autostradę dla rowerów.

Mieszkańcy są zadowoleni z tej inwestycji. Niestety, rowery miejskie raczej się tam prędko nie pojawią. System rowerów miejskich w Jaworznie miał ruszyć w czerwcu tego roku. Zimą okazało się, że tylko jedna firma - Sycube z Austrii, złożyła swoją ofertę. Zaskakujące było to, że w mieście nie pojawiła się oferta Nextbike’a, który obsługuje okoliczne miasta.

- Spółka Nextbike Polska była zainteresowania udziałem w przetargu, jednakże w trakcie postępowania zamawiający częściowo uwzględnił odwołanie naszej firmy, co spowodowało rezygnację z uczestnictwa w przetargu. Zapisy, w naszej opinii, powodowały ograniczenie konkurencji, a warunki przetargu były nieproporcjonalne do przedmiotu zamówienia i bardzo restrykcyjne - mówi Zespół Komunikacji Nextbike.

Później niespodziewanie dla urzędników firma Sycube także się wycofała. Miał zostać zorganizowany kolejny przetarg, ale do tej pory tak się nie stało.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kacper Jurkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.